ARSENAL FC – West Bromwich Albion F.C.: Preview

 PREVIEW+favourite line-up

{tab=Základní info}

 5.11.2011 (sobota)

16:00  (SEČ)


Emirates Stadium


bude upřesněno


 wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info, myP2P, atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Nominace}

Nominaci můžete očekávat zhruba 24 hodin před zápasem

ARSENAL

BOLTON

{tab=Možná sestava}

 

Předpokládaná sestava (k 31.10.2011, bude aktualizováno dle zápasu LM a nominace):

Ligový zápas následuje po dvou těžkých bitvách – zápas na Stamford Bridge a domácí utkání v Lize mistrů s Olympiquem sebraly hodně sil nejvytěžovanějším hráčům. Naproti tomu se jedná o zápas s relativně lehkým soupeřem, který si ale nezaslouží žádné podcenění. Domácím vítězstvím musíme potvrdit stoupající formu týmu a tři body získané, možná trochu nečekaně, na hřišti londýnského rivala. Přesto zřejmě dostane čas k odpočinku před reprezentační pauzou část základní jedenáctky.

V brance se objeví současná jednička Wojciech Szczesny.

Obrannou vozbu před ním vytvoří Mertesacker a Koscielny, ze stran budou hrát Jenkinson a Santos.

Do zálohy naskočí jako defenzivní štít Frimpong, před ním se postaví k útočným úkolům Rosický a Arteta.

V útočné řadě budou k bráně WBA ze stran pronikat Andrej Aršavin a Alex Oxlade-Chamberlain, v centru útoku nejspíš naskočí Chamakh, který by potřeboval vstřelil nějaký, třeba i náhodný, gól a získat zpět sebevědomí, které jej zdobilo v první polovině minulé sezóny.

Jako další možnou variantu vidím odpočívajícího Mikela Artetu a v záloze spíše defenzivně naladěný dvojblok Frimpong – Coquelin, který dá volné ruce, nebo spíše nohy, směrem dopředu Rosickému.

{tab=W.B.A.}

 

Celý název

West Bromwitch Albion Football Club

Přezdívka

Albion, The Baggies, The Throstles, West Brom, WBA

Založen

1878 jako West Bromwich Strollers

Stadión

The Hawthorns

(Kapacita: 26,484)

Majitel

West Bromwich Albion Holdings Limited

Předseda

Jeremy Peace

Manažer

Roy Hodgson

Soutěž

Premier League

2010-11

Premier League, 11.místo

 

Po těžkém venkovním zápase na Stamford Bridge čeká Arsenal domácí zápas s lehčím soupeřem. The Baggies budou navíc postrádat svoji útočnou hvězdu, Shane Longa, kterého zranění postavilo na několik týdnů mimo hru a který bude citelně chybět i Irsku v barážovém dvojutkání s Estonskem o postup na Mistrovství Evropy.

The Baggies (nejlépe přeložitelné jako „Pytlaři“, více o přezdívce dále) minulý rok v září překvapivě získali tři body na Emirates, i přes obrovský leč impotentní tlak Kanonýrů v závěru a dva góly Nasriho v poslední čtvrthodině. V prvním poločase Almunia chytil penaltu, ale v druhém inkasoval dvakrát během dvou minut a hráči v poli už nedokázali výsledek otočit. A první z překvapivých domácích proher byla na světě.

V zápase po zranění poprvé nastoupil Diaby a je málo pravděpodobné, že v tom letošním utkání se stane totéž. Pokud náhodou ano, snad se mu bude dařit podstatně lépe než minulý rok (známka od Tenisty 4,5).

A slíbený původ přezdívky na závěr… Populární přezdívka The Baggies má několik různých vysvětlení a traduje se již od konce 19.století. Snad to souvisí s pytlovitými kalhotami, které oblékali dělníci z oceláren a továren tzv. Black Country, aby se chránili před rozžhavenými jiskrami kovu. A fanoušky Albionu tak častovali jejich dávní nepřátelé – fandové Aston Villy. Jiné prameny říkají, že to souvisí s „bagmeny“, muži s koženými pytli, kteří v nich přenášeli vybrané vstupné od turniketů do kanceláře klubu u půlící čáry. A možná je to jen vzpomínka na pytlovité trenýrky hráčů kdysi v počátcích fotbalu. Každopádně klubový maskoti se jmenují Baggie Bird a Baggie Bird Junior v odkazu na tuto přezdívku a drozda ve znaku klubu.

{tab=Match Facts}

ARSENAL

Ligová bilance WLWWW (řazeno od nejstaršího zápasu)

Posledních pět zápasů ve všech soutěžích AFC vyhrál s bilancí 18:6

Po drtivé prohře na Old Trafford Arsenal zvedl hlavu – v následujících deseti zápasech pouze dvakrát prohrál a dotáhl se na dostřel Big4

W.B.A.

Ligová bilance DDWWL (řazeno od nejstaršího zápasu)

  K poslednímu ligovému zápasu nastoupil WBA se základní jedenáctkou Foster, Olsson, McAuley, Jones, Tchoyi, Brunt, Reid, Thomas, Mulumbu, Scharner, Odemwingie

  WBA patří zatím mezi nejméně skórující týmy v lize, letos mají horší bilanci jen 3 týmy, přes svoji střeleckou impotenci drží zatím 13. příčku

  Na kontě mají pouhá tři vítězství a 11 bodů, ale 2 z vítězství a 7 bodů celkem vybojovali ve venkovních zápasech

ARSENAL vs W.B.A.

Arsene Wenger je na lavičce Arsenalu od roku 1996, za stejnou dobu trenér WBA Roy Hodgson vystřídal 12 štací v 11 různých klubech

Poslední setkání AFC a WBA na Emirates skončilo překvapivou výhrou WBA 3:2

Venkovní zápas letos v březnu na The Hawthorns skončil remízou 2:2

Útočník  Peter Odemwingie byl údajně v hledáčku AW v letním přestupním období, nejlepší střelec WBA v loňské sezóně (15 branek) má letos zatím zvlhlý prach a vstřelil jediný gól

{/tabs}