ARSENAL FC – WEST HAM UNITED FC 5:1

Arsenal dnes dohrává odložené utkání původně plánované na Boxing Day. Po dvou porážkách v řadě asi není třeba zdůrazňovat význam dnešního utkání. Za posledních pár dnů jsme si mohli přečíst (zase), jak důležité je to utkání, o bojovném duchu v týmu, o touze vítězit. Bohužel se nám tak nějak v poslední době stává, že podobná vyjádření hráčů a trenéra nejsou poté podložena děním na hřišti.

Chápu, že nám trenér ani hráči nemohou říct nic jiného, ale zatím čekáme na výraznější potvrzení jejich slov i v zápase. Tedy myslím tím v celém zápase, který (a to může některé hráče překvapit) se hraje na dva poločasy, nikoliv pouze na jeden. Tolik k očekávání v dnešním zápase – rád bych zkrátka viděl 90 minut na plný plyn, nikoliv prozevlovanou první polovinu, dvacetiminutový raketový nástup do druhého poločasu a poté pětiminutové marné obléhání soupeřova vápna v závěru.

West Ham bude zřejmě postrádat Collinse, nastoupit nemůže ani Chamakh, který hostuje právě z Arsenalu. Dlouhodobě chybí také Carroll a McCartney s Wellingtonem. Arsenal bude mít pravděpodobně k dispozici Lukase Podolského i Alexe Oxlade-Chamberlaina, citelně chybí střední záložníci Arteta a Coquelin. A podle posledních informací na stránkách Arsenalu je stále mimo hru Rosický. Arsene Wenger zvažuje několik možností, jak střed zálohy obsadit – vybírat může mezi Diabym, Ramseym či Frimpongem, připouští i variantu, že na tomto postě nastoupí někdo ze stoperů, nejpravděpodobněji Thomas Vermaelen.

Zápas začíná ve 20:45, přibližně hodinu před výkopem očekávejte sestavy. Před tím můžete navštívit preview či aktuální přehled zraněných.

ARSENAL

Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski, Giroud

Náhradníci: Mannone, Koscielny, Jenkinson, Santos, Frimpong, Oxlade-Chamberlain, Arshavin

WEST HAM UNITED

Jaaskelainen, Demel, O’Brien, Reid, Tomkins, Noble, Taylor, Nolan, Collison, Vaz Te, C Cole

Náhradníci: Henderson, Potts, Diarra, Diame, O’Neil, J.Cole, Jarvis