Arsenal FC- Wigan Athletic: Hodnocení hráčů

Hodnocení po včerejším veledůležitém duelu… 

Scesny- 7. Wojta si za dnešní výkon zaslouží pochvalu. Nebyl sice zaměstnáván po celý zápas, ale musel si udržet koncentraci a v nejdůležitějším okamžiku zpočátku druhé půle, nás podržel. Moc mu nechybělo ani při gólu, kdy se můžeme jen dohadovat, jestli to bylo chytatelné či nikoliv. Nejhorší na jeho výkonu byla asi rozehrávka, kdy působil poměrně nervózně.

Sagna – 6. Co se týká jeho obranné práce, tak už to není tak důsledný a nekompromisní „Le-Bac“, jako dříve. Celkem často se mu stává, že nepohlídá soupeře a nedostupuje k němu na nejkratší možnou vzdálenost. Dnes se to asi nejvíc projevilo, při velké šanci Wiganu, kdy nás podržela naše brankařská jednička. Co se týká jeho ofensivního snažení, tak „Bac“ kroky rozhodně nešetří a většinou zdatně sekunduje Theovi.  Nicméně jeho největší slabinou je přesný centr, který se objeví jen velmi zřídka.

Mertesacker- 6,5. Per předvedl klasický výkon. Nedůraz v osobních soubojích a nižší rychlost nahrazuje svojí výtečnou poziční hrou, předvídavostí a pavoučíma nohama.

Koscielny – 7,5. Laurent se mi dnes opravdu líbil. Na rozdíl od svého stoperského kolegy umí přitvrdit v soubojích a vytváří tak neustálý tlak na protihráče. Dost často byl dnes koncovým hráčem Wiganu, kdy u něj končili příležitosti soupeře.

Gibbs – 7,5. Kieran se zřejmě vrací do své formy. V obraně mu dnes McManaman nenadělal příliš problémů. Kieran navíc aktivně podporoval útok a pomáhal v přečíslování soupeře. 

Arteta – 6. Mikel odehrál spíš průměrný zápas. Nemá takovou „šťávu“ jak měl zpočátku sezony. Jeho hra se samozřejmě zvedla v druhé půli, kdy jsme přidali na obrátkách.

Ramsey 7,5. Aaron potvrdil svou formu a odehrál velmi slušné utkání. Jeho „tackling“ a nasazení je příkladné. V poslední době se zlepšil i ve hře dopředu a začíná vyvracet kritiku, která se na něj sypala ze všech stran. Svůj výkon navíc korunoval krásnou brankou a pečetil tak náš jednoznačný výsledek. Bohužel se nevyvaroval i pár zbytečných ztrát, které trochu kazí dojem z jeho výkonu.

Rosický -7. Tomáš nebyl, zejména v první půli, moc vidět. Nedostával se tolik do kombinace, ale přesto si připsal pár skvělých kolmic. Zejména jedna byla mimořádně vydařená, když dokázal uvolnit Thea, který si pak z úhlu vylámal zuby na brankáři soupeře.

Cazorla -8. MOTM. Santi měl dnes velký vliv na výsledek zápasu. Připsal si všechny 4 asistence a mohl vstřelit i branku. Co na Santim opravdu oceňuji je jeho nasazení. Neznám moc hráčů, kteří jsou „špílmachry“ a zároveň se poctivě vracejí a sprintují až do poslední chvíle.

Wallcott -8. Theo působil zejména ve druhé půli velké nebezpečí. Skóroval velmi důležitou branku a nadále pak otvíral skulinky v soupeřově obraně. Na takový výkon by si nejeden fanoušek zvykl.

Podolski – 8. Lukas dnes potvrdil slova našeho manažera o vzrůstající formě. Skóroval dvě branky a nebýt jeho střídání, tak věřím, že by završil hattrick. Ve vyložených šancích se málokdy mýlí a to z něj dělá velmi užitečného hráče.

 

 

Oxlade-chamberlain – Naskočil do hry v době, kdy soupeř musel hrát velmi otevřeně. Dostával se tím-pádem do snadných úniků. Hrál bez většího stresu a tak si mohl dovolit i nějakou technickou parádičku.

Wilshere – Hrál aktivně a nabourával rozehrávku soupeře. Připsal si i pár dobrých nahrávek.

Vermaelen- Nehodnocen.

 

První půle byla z naší stránky nevýrazná a soupeř si vyrovnání zasloužil. Ve druhé půli jsme se, po přečkání velké šance soupeře, dostali do tlaku a během necelých deseti minut bylo po zápase. Těžko dnes hodnotit plnění taktických poviností a celkový „performance“. Byl to totiž duel, kdy oba tými nutně potřebovali vyhrát. Tudíž zejména ve druhé půli  se hrálo ve vysokém tempu stylem „nahoru-dolů“ a naštěstí pro nás, jsme první gól vstřelili my. Nicméně se nejednalo o snadný zápas a naši hoši si počínali velmi dobře. Hlavně musíme zvládnout koncovku, jinak by tento výsledek vyšel vniveč.