ARSENAL FC 3 – 0 WIGAN ATHLETIC : Hodnotenie hráčov

S výnimkou prvých pár minút druhého polčasu to  bola reklama na futbal. Pohodové víťazstvo, Robin si dal konečne hattrick, čisté konto, super zápas. Len by si to už možno pýtalo nejaké to väčšie víťazstvo, nejakých 7-0 alebo podobne, dnes to rozhodne mohlo byť aj 17.

N/A
 7 Dnes to zoberiem až takto kolektívne. Písať individuálne hodnotenia by ani nemalo zmysel, lebo by som viac ako jednu dve vety pri každom ani „nevypotil“. Wigan dopredu neukázal absolútne nič. Naozaj tu nemá zmysel niečo rozoberať, alebo analyzovať. Bodík naviac za čisté konto. Snáď len ešte pripomeniem skvelú štatistiku podľa ktorej sme ešte v kalendárnom roku 2011 ešte neinkasovali. Vyrysovala sa nám stabilná a kvalitná obranná štvorka.
 7 Na môj vkus priveľa skazených prihrávok, hlavne v prvom polčase sa pomalšie rozbiehal. V momente keď som si v mysli hovoril, že je asi dnes najslabší  poslal kolmicu na RvP a bolo to 1-0.  Dozadu nemal a ani nemohol mať žiadne problémy. Celkovo OK výkon.
 8,5 Svetová extratrieda. Thomas a Caldwell mu venovali špeciálnu pozornosť, čo ho určite frustrovalo, ale Cesc už je na takéto veci zvyknutý a vie sa s nimi vysporiadať (viď faul na Caldwella v druhom polčase) Mrzieť ho musia zahodené šance, mohol dať hattrick ešte skôr než Robin. Na lavičke vyzeral dosť otrávene, myslím, že hlavne preto. Jeho prihrávky za obranu už berieme akosi automaticky, ale nemali by sme. Sú proste perfektné a v každom zápase ich ukáže 4-5.
 7,5 Musím priznať, že k Jackovi začínam niečo cítiť. Skvele rozohráva akcie z hĺbky poľa a práve jeho hra je podľa mňa kľúčová pre kontrolu nad stredom poľa. Operuje na veľkom priestore, kopec energie. Ešte zlepšiť streľbu a trochu sa skľudniť v okolí šestnástky. Pre mňa už neodmysliteľná súčasť základnej 11.
 7,5 V poslednom čase, ho pri Robinovi a Cescovi na ihrisku nie je až toľko vedieť. Zdanie však klame. Podľa mňa si stále udržuje tú skvelú formu z Novembra-Decembra/Listopad-Prosinec. Veľa z tých zahodených šancí v prvom polčase vytvoril práve on. V druhom polčase už postupne predsa len trochu odpadal, zišlo by sa mu trocha oddychu
 7,5 Stále nebezpečný. Obrancovia jednoducho s jeho rýchlosťou nedokážu žiť. Dnes mohol skončiť s 3-4 asistenciami. Musím ho ale skritizovať za tú šancu, keď išiel v prvom polčase sám na Al Habsího. Aj Ghandí by z tej pozície vystrelil sám a Theo to s tým „dobrým chlapcom“ sem tam už preháňa. Niečo iné, je keď loptu prenechal Robinovi aby si ten hattrick dal.
8,5 Robin je proste až taký dobrý, že ani nechce hattrick s penaltou ale len s „poriadnymi“ gólmi z hry. 6 gólov z posledných 3 zápasov. Toto je hráč, ktorý nám môže vystrieľať titul. Tieto 3 góly ho určite ešte viac zdvihnú a nabudúce budú snáď hattricky aj dva. Šancí na to mal aj dnes.