ARSENAL FC 1:1 WOLVERHAMPTON WANDERERS: FT

 ARSENAL 1 : 1 Wolves – FT 

Tradiční utkání na Boxing Day posunula stávka pracovníků metra až na dnešní den a Arsenal tak už zná výsledky některých svých soupeřů v boji o čelo tabulky. Plně bodovali pouze hráči Manchesteru United, opět ztratila londýnská Chelsea a dech začíná docházet Ciitizens. Arsenal utkání s Aston Villou ubojoval a před zápasem s Vlky je v dobré pozici. Zajíci se sice počítají až po honu, ale můžeme si říct, že případný plný bodový zisk, a s ničím jiným nemůžeme proti slabému Wolverhamptonu kalkulovat, nás posune před Chelsea a dvojici manchesterských klubů nás přiblíží na stále propastných, nicméně hratelných, deset bodů.Vždyť Citizens za pouhý měsíc (tj. od 27.listopadu) poztráceli 7 bodů. Prosincový program a leden bez afrických reprezentantů často láme osud sezóny a můžeme se podívat, co se zatím děje s lídry v prosinci:

Manchester United – WWWWW – 15 bodů

Manchester City – WLWWD – 10 bodů

Chelsea – WWDDD- 9 bodů

Tottenham – WLWD – 7 bodů

Tottenham dnes ještě odehraje svůj zápas v Norwich a může svoji bilanci zlepšit. A co Arsenal? Arsenal v prosinci prohrál zápas se Citizens, jinak je ale stoprocentní a bilance WWLW zajistila 9 bodů a šanci dnešním vítězstvím potvrdit boj o špici tabulky.

Přelom roku přinese zajímavé souboje, nejprve v pátek Liverpool přivítá Newcastle, v sobotu pak čekají Arsenal a Manchester United relativně slabí soupeři v podobě Blackburnu resp. QPR, Chelsea dostane příležitost znovu klopýtnout proti houževnaté Aston Ville a Tottenham, který hraje zápas venku, jde jako favorit do souboje se Swansea. Na Nový rok zamíří Citizens do Sunderlandu a uzavřou tak první polovinu soutěže. Liga ale pokračuje ve svém strhujícím tempu a zápasy dalšího kola začínají hned v pondělí 2.ledna.

Věřme, že v dnešním zápase vítězstvím potvrdíme naše postavení v tabulce a gólovým přídělem také roli celkového favorita EPL.

Sestava:

ARSENAL

Szczesny, Djourou, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen, Song, Arteta, Rosicky, Benayoun, Gervinho, Van Persie

Náhradníci:

Almunia, Miquel, Coquelin, Ramsey, Arshavin, Oxlade-Chamberlain, Chamakh

 

WOLVERHAMPTON 

Hennessey, Zubar, Berra, Johnson, Ward, Forde, Henry, Milijas, Jarvis, Hunt, Fletcher

Náhradníci: 

De Vries, Elokobi, Stearman, Hammill, Guedioura, Doyle, Ebanks-Blake

 

Podle informací z klubu Theo Walcotta z dnešního utkání vyřadila nemoc, bližší zprávy zatím nejsou k dispozici.