Arsenal FC 1:2 Wigan Athletics: Hodnocení hráčů

 

 Dnes se na Emirates odehrál velmi důležitý zápas, kterým si mohl Arsenal pojistit 3. místo a jsem rád, že jsem to já, kdo bude hodnotit hráče.

  Szczesny 6: Na první pohled vysoká známka, ale za první gól rozhodně nemohl a při druhém měl trochu smůlu, že mu míč nějak vyklouzl z náruče. Jinak spolehlivý výkon (až na jednu nebezpečnou situaci při rozehrávce, kdy se mu míč trochu zapletl pod nohy) a například v 59. minutě vychytal situaci 1 na 1. 

 Sagna 4: Nejhorší zápas Bacaryho od doby co sleduju Arsenal. U prvního gólu se nestihl včas vrátit po rohu na jeho stranu a byl z toho brejk, který šel tím pádem z velké části na jeho triko. U druhého gólu se nechal neskutečně vyškolit a i přes to, že mohli stopeři dále tu situaci vyřešit lepším způsobem, tak i tento gól připisuju jemu. Další hrubku vymyslel v 54. minutě, kdy se nechal hloupě přesprintovat. Hodně špatný den pro Baca.

 Djourou 6: Nečekaně dobře zaskočil Laurenta a až na hrubku v 59. minutě, kdy špatně odkopl míč a byla z toho velká šance pro Wigan. Ze začátku měl dokonce velkou šanci skórovat, ale těsně minul. Před koncem 2. poločasu zmařil gólovku Wiganu super zákrokem. Jinak celkem spolehlivý.

 Vermaelen 6,5: Gól byl krásný, měl i další šance hlavou, ale ty už tak dobře nezamířil. Dnes podporoval kvalitně útok a byl pořád vepředu. Škoda situace u 2. gólu, kdy mohl lépe zakročit (na jeho triko ale ten gól určitě není). Jinak žádné výrazné chyby v obraně neudělal, jak je u něho zvykem.

 Santos 5,5: Hodně rozporuplný výkon. Dopředu skvěle podporoval útok, dostával se do šancí, u kterých mohl ale dost často nahrát lépe postavenému spoluhráči, než se rvát středem. To je další věc co mi dost vadila – celou hru se stahoval do středu a jeho kraj moc využitý nebyl. V obraně to bylo o poznání horší – často se nestihl vrátit a vznikaly nebezpečné situace. Občas se nechal i obejít a při prvním gólu mu vtipně přešel míč mezi nohama. V 59. minutě spolu s Djourouem vymysleli nebezpečnou hrubku.

 Song 5: Jeden z horších zápasů Alexe. Byl hodně vysunutý, takže jeho defenzivní přednosti dnes moc nenechal vyniknout. Spíše se pokoušel o jeho kolmice, které mu ale v drtiné většině nevyšly a bylo z toho hodně ztrát. V druhém poločase nesmyslně sóloval a přicházel tak o míč. Po střídání AOC se přesunul na stopera a už tak vidět nebyl.

 Arteta N/A: Brzo vystřídal, asi kvůli zranění, doufejme, že to nebude nic vážného. Takže až na jeden přímák kopnutý do zdi nic nestihl.

 Rosický 7,5 MOTM: V prvním poločase suverénně nejlepší hráč. Vymýšlel, zrychloval, nahrával. Sice občas ztratil z nepovedené kolmé přihrávky, ale pořád se mu to vyplácelo. Měl hodně dobrých centrů a jeden z nich skončil gólem po Thomasově hlavičce. V druhém poločase se jako kdyby vytratil, protože mi přišlo, že jsme začali hrát bez zálohy – Rosa nebyl vůbec vidět, až ke konci když nádherně vyslal Thea, který byl faulován, jenže rozhodčí nepískl. Škoda jeho zakončení, občas měl i solidní šancí, ale přestřelil. Rozhodně ale všechny utvrdil, že patří do základu. Ještě jsem si všimnul, že se mu nelíbila hra jeho spoluhráčů – často bylo vidět, že se zlobí, protože po odchodu Yossiho už bylo špatné i napadání.

 Walcott 4: Nic, Theo v betonu neumí a dnes to opět dokázal. Celá pravá strana byla dnes hodně špatná, Theo nebyl vůbec vidět a když už, tak jen běhal zbytečně tam a zpátky nebo ztratil míč. Jediná dobrá situace byla ke konci zápasu, kdy ho Rosa vyslal kolmou přihrávkou do útoku, ale byl faulován a rozhodčí nepískl. Jinak jeho centry končily klasicky u protihráčů. Opět nechápu, proč šel střídat Yossi a ne on, ale to už je jiná pohádka.

 Benayoun 6,5: Yossi si dnes řekl opět o základ, alespoň než odejde z Arsenalu. Hlavně ze začátku měl hned dvě nebezpečné hlavičky, které mu až neuvěřitelně vykryl soupeřův gólman. Celou hru se zapojoval do kombinací, občas sice ztratil, ale určitě byl přínosem. Zkusil i nějakou střelu z dálky, což je určitě pozitivum, ale obrana Wiganu spolehlivě blokovala. Hodně se spolu se Santosem tlačili do středu, takže byl skoro celou dobu v přehuštěném prostoru. Jeho nasazení je fantastické a lítal po hřišti jako za mlada. Střídání nechápu.

 Van Persie 5,5: Robinův ne úplně vydařený zápas. Obdivuju, jak ho protihráči nemůžou obrat o míč, ale dnes mu to nebylo nic platné. Až moc času strávil někde mezi zálohou, kam si často chodí pro míč. Zkoušel i vystřelit z dálky, ale gólman měl prostě dobrý den. Škoda, že nezpracoval míč a nedal do prázdné. Dnes se mu prostě nedařilo. Střídání

 Ramsey 5,5: Po slibném začátku, kdy měl několik dobrých centrů, opět jako kdyby najel do svého standartního výkonu – zpomaloval hru a dával přihrávky do stran a dozadu, jenže dnes na pozici Artety, která mu to dovolovala. Občas dokonce přihrál i dopředu a nekazil tak moc, jak občas kazí. Rozhodně se dnes nemá za co stydět a docela jsem nechápal komentáře u zápasu, kde lidé psali, že hoří apod. Dnes rozhodně na jeho poměry solidní výkon.

 Chamberlain 6: Šel po střídání do zálohy a trochu hru oživil, i když taky párkrát ztratil. Jeho vedení míče je ovšem skvělé a přenášel hru k brance Wiganu. Škoda, že občas zbytečně zasóloval a následně ztratil. Jinak by se od něj mohl Theo naučit centrovat – Alexovy centry alespoň nekončí na prvním protihráči. 

 Gervinho 5,5: Rozhodně hru oživil, jen škoda že na úkor Yossiho a ne Thea. Bohužel, sice nemá problém projít kolem 2 hráčů, ale opět zbytečně sóloval a následně ztratil.
Dnešní zápas jsme zápas prohráli jednak kvůli tomu, že se Bacary špatné vyspal, jednak kvůli skvělým zákrokům soupeřového gólmana, ale hlavně – Wigan hrál více zorganizovaně, a to hlavně v 2. poločase. Soupeř ustál náš tlak a ještě k tomu byl i nebezpečný. Pokud bude Wigan takhle hrát do konce sezóny, měl by se v lize udržet. Škoda, že na úkor ztráty bodů Arsenalu. Snad se z toho hráči oklepou, zaberou a na Chelsea se předvedeme (hlavně obrana) v lepším stylu, jako dnes.