ARSENAL – GALATASARAY 4:1

I přes drobnou komplikaci pohodové vítězství…

 

Szczesny – 5 – Do onoho okamžiku vše, co chytit měl, chytil. Vytkl bych mu asi jen jedno trošku zbytečné vyběhnutí, jinak toho na práci opravdu moc neměl. Penaltový zákrok byl jasný a bohužel to u Wojty není úplná výjimka, ale tyhle situace jsou pro golmány vždy velice těžké. Hlavně by k tomuto okamžiku nemělo vůbec dojít. Proč k němu došlo, rozvedu níže.

Chambers – 6 – Dneska to bylo z jeho strany trošku slabší. Hned v 10. minutě nezvládl zachytit náběh Tellese. Podobná situace se opakovala ještě dvakrát. Taktéž mu dnes dělalo trochu problémy rychle změnit směr traektorie jeho pohybu, pokud s dostatečným předstihem nezvládl reagovat na pohyb útočícího hráče, ale to je spíše o zkušenostech. Jinak si ovedl svůj standart, několik soubojů vyhrál, nijak si nekomplikoval život. Když měl volného hráče nahrál, když ne, míč nakopl. Směrem dopředu dnes mnoho výraznějších momentů neměl.

Koscielny – 7,5 – Znovu výborný. Za poslední zápasy bych u něj mohl klidně použít CTRL+C → CTRL+V. Jistý, v osobních soubojích takřka nepřekonatelný, mnohdy brání za dva a zvládá to. Nechci si představovat naši obranu bez něj proti top týmům.

Mertesacker – 6,5 – Per dnes odehrál solidní utkání a chtěl jsem mu dát „sedmičku“, ale má velký podíl na Wojtově vyloučení a následném gólu. Prvně jsem myslel, že to byla rize Gibbsova chyba, ale ono ne. Gibbo dobře vystavil Ylmaze do offsideové pasti, ale bohužel si lajnu nepohlídal Per. A jak to dopadlo, všichni víme.

Gibbs – 7 – Krom nedobré „komunikace“ s Perem, která doopravdy z podstatně větší části padá na Perovu hlavu, mu není, co vytknout. V bránění po svém návratu do sestavy naprostá topka, kvalitně kombinuje a zrychluje hru. Jsem s ním naprosto spokojen a doufám, že zvládne vymáznout i křídelníky Chelsea.

Flamini – 7 – Dnes nechal naprosto zapomenout na hrubici proti Spurs. Šlo na něm vidět, že je znovu v plné kondici a za kompaktnost naší dnešní zálohy vděčíme právě jemu. Připsal si mnoho kvalitních tacklingů, měl obrovské pole působnosti, neustále organizoval poziční hru našeho středového trojlístku. Dnes byl taktéž velice platný v hlavičkových soubojích. Jedinou výtku k němu mám, že přes něj přešel Dzemaili, ale v moment, kdy se zbavil Santiho a v plném běhu šel na stojícího Flama to už měl hodně složité. Proti Chelsea se musí roztrhat, jeho výkon může být klíčový.

Cazorla – 7 – Santi dnes pro mě celkem překvapivě nastoupil na CM a byl to letos jeho jasně nejlepší výkon. Kvalitně kombinoval, byl aktivní a ten gól v závěru si opravdu zasloužil. Myslím, že tohle je tak nějak Santiho pozice, že bude zalepovat místa v záloze, kde momentálně bude potřeba. Každopádně bych ho už nerad vídal na křídle..Dnes bych mu jen vytkl tři velice nebezpečné ztráty v blízkosti našeho pokutového území a pár prohraných osobních soubojů, jinak jej hodnotím určitě pozitivně.

Ozil – 8 – Pokud ho v sestavě na Chelsea uvidím na křídle, tak mi věřte, že něco rozbiju 🙂 Jeho efekt na Amku je obrovský, profesorsky dnes řídil a rozjížděl většinu našich akcí a připsal si jeho typickou asistenci u Sanchézova gólu. Jen tak dál.

Chamberlain – 7,5 – Po výborném výkonu proti Sp*rs si nadále užíval hru. První poločas nebyl až tak výrazný, ale svoje si odehrál. V druhém poločase se častěji dostával k míči, který několikrát ukázkově vyvezl. Jeho „jesličková“ asistence na hattrickový gól Welbecka byla opravdu třešničkou na dortu.

Alexis – 8 – Mr. Unstoppable. Opravdu dře, směrem dozadu nevypustí jediný sprint, vepředu je neustále v náběhu. Pokud zrovna nedostane míč, tak alespoň odtáhne obránce. A hlavně sbírá kanadské body jak na běžícím páse, dnes 1+1. Jeho gólová akce by se mohla promítat a vyučovat. Z opakovaných záběrů jde krásně vidět, že již s předstihem ví, co a jak udělá – a udělal to dokonale. Ta asistence na Welbsův gól byla taktéž výborná.

P.S. Jednu facku by zasloužil Melo za to, že po zákroku na Alexise má tu drzost se ještě hádat s rozhodčím, že nefauloval. A hned druhou by zasloužil právě rozhodčí, že Meloa nechal dohrát. Kdyby Sanchez nestihl nadskočit, tak jsme tady mohli mít druhého Eduarda. Snad to bude jen naražené a bude k dispozici proti Chelsea.

 

Welbeck – 9 – MOTM – Hattrick Hero! Tak tady asi není, o čem. Ultimátní výkon našeho No.1 strikera. Jak jsem psal po zápase proti Sp*rs. Jeho atletické dispozice a jeho vedení míče jsou absolutně někde jinde než je v Olieho možnostech a pokud se ho jeho spoluhráči naučí vnímat a ideálně využívat, tak může být smrtící, což dnes jednoznačně prokázal. Můžeme namítat, že kvalita defenzivní hry Galatasaraye nebyla dostačující, ale prostě sólo z 5. minuty a především 2. a 3. gól opravdu připomínaly krále..o kom je řeč, asi nemusím rozvádět 🙂

 

Střídající hráči:

Ospina – 7 – On to opravdu nemá jednoduché. Zatím v každém zápase u nás musel čelit pokutovému kopu. Kromě jednoho podběhnutého centru mu nemám, co vytknout. Naopak, připsal si hned několik velice kvalitních zákroků.

Rosický – 6,5 – Je hrozná škoda, že ho Danny neviděl a vzal mu tak gólovku z kopaček. Protože ten gól by teď potřeboval opravdu jak asi nikdo na světě. Ale i přes to se prezentoval velice povedeným výkonem. Krom dvou ztrát v kombinaci zahrál velice kvalitně. Ve zrychlení hry a přechodu do útočné fáze je pořád světovej top. Určitě ho ještě využijeme.

Wilshere – 6 – Moc toho dnes nestihl, poctivě bránil a účastnil se několika mála breaků. Odvedl svoji práci tak, jak měl.