Arsenal in the Community

Tato část Arsenalu slaví čtvrtstoletí své působnosti a v tomto článku se dozvíte, co má tato organiazce vlastně na starost.

„Més que un club“, kdo by to neznal? Více než klub. Poprávem spojené s velkoklubem Barcelonou. Ovšem Arsenal by se rozhodně nemusel stydět, kdyby byl s tímto mottem také spojován.

Značný podíl na tom má právě Arsenal in the Community (dále jen AiC). Tato organizace byla založená roku 1985 a před několika dny oslavila své 25. výročí.

Na oficiálních stránkách můžete najít video, které můžete shlédnout zadarmo a důrazně ho doporučuji. ZDE .Angličtináři určite porozumí a pro ty co tento jazyk neovládají, jsem si přichystal velmi stručný nástin toho co má AiC vlastně na starost.

Tato organizace už investovala do své práce přes 5,5 milionu hodin do 1 milionu jednotlivců po celém světě. Pod její křídla spadá sportovní, chratitativní, výchovná a vyučovací činnost.

AiC společně s Arsenalem postavil třídu, kde se speciálně učí o fotbalové historii, speciální důraz kladen na Arsenal. Všechny učebnice, plakáty, tabule, stoly, židle, výzdoba třídy, interaktivní tabule… Vše nese logo Arsenalu a vše Arsenal zakoupil. Vše je v špičkové kvalitě, s profesionálním učtelem a pro děti, které mají různé sociální potíže a potřebují pomoc. Na ty všechny Arsenal myslí a pomáhá jim odrazit se k novému životu. Třídy navštěvují i samotní hráči. Od svého založení, vychovala třída mnoho expertů, kteří se dnes pohybují ve fotbalovém světě.

Další dílo Arsenalu a AiC je školní multifunkční hřiště. Ve videu hovoří policejní důstojník a říká, že v této čtvrti byla vysoká kriminalita, zemřeli tři mladí lidé a bylo zde plno zlodějů. Arsenal zde potom investoval nemalé peníze a postavil zde toto hřiště. Děti ze sociálně slabých rodin, malý zlodějíčci, lidé kteří se cítili na dně, .. ti všichni toto středisko začli navštěvovat a každý z nich potvrdil, že jejich život se obrátil k lepšímu. Byl zde pěkný případ klučiny, který pocházel ze špatných poměrů. Díky Arsenalu přehodnotil celý svůj život a nyní je z něho policista. To samé můžeme říct o dívce, která zde také začala a dotáhla to až na fotbalovou reprezentantku Anglie.

Hřiště slouží na fotbal i pozemní hokej a částkou do něj přiepěl i Dennis Bergkamp, který ho také slavnostně otevřel. Pravidelně se zde konají miniturnaje pro mladé hráče z této čtvrti. Všichni si to nemohou vynachválit.

Dalším z projektů je klinika pro autisty a charitativní organizace jménem TreeHouse. Ta spolupracuje s Arsenalem, léči tyto mladé lidi zábavnou formou. Arsenal zde také zakoupil mnoho diagnostických přístrojů. Naši hráči toto středisko pravidelně navštěvují v rámci akce Be a Gooner. Be a giver.

Skutků a činností, které každodenně AiC provádí je nespočet a každý má svůj účel a nevím, zda tak velký čin dokáže někdo ocenit. Možnost pomáhat mladým lidem, kteří k tomu sami nemají možnosti, dát jim šanci do života je to nejvíc co může být nabídnuto. To dělá Arsenal. Můžeme s klidem říct, že Arsenal zvítězil v mnohém větší než tříbodové hodnotě, protože tohle je pravé vítězství v životě. Až tedy někdy budete nespokojení s výsledkem, zkuste pomyslet na to, že nejsme jen fotbalový klub. Arsenal nabízí lidem nový život a to nevyváží žádná trofej na světě.

Na závěr pár obrázku z těchto akcí:

altalt alt alt