Szczesny, Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy, Song, Fabregas, Nasri, Wilshere, Walcott, van Persie, Shea, Gibbs, Denilson, Arshavin, Chamakh, Eboue, Bendtner

IPSWICH

Colback, McAuley, Delaney, Norris, Wickham, Fulop, Brown, Kennedy, Peters, Edwards, Scotland, Lee-Barrett, Smith, Murray, O´Dea, Zuiverloon, O´Connor, Leadbitter, Healy, Civeli, Hyam

{tab=Možná zostava}

Je to také ťažké nájsť zostavu za podmienky že tam nejaká rotácia bude. Ideálne by sme mohli postaviť zostavu ako na Wigan, čiže najsilnejšiu možnú. No Wenger ju určiet nedá. Ja budem rád, ak urobí max. 4-5 zmien…

Brankár: tu je to jasné, Szczesny si opäť zachytá

Obrana:
myslím, že stabilným hráčom obrany v týchto pohároch je Gibbs. Nikdy vyslovene nesklamal, podľa mňa na ľavo bude on. Stopéri – tu nie je o čom. Na pravej strane by som sa priklonil radšej k Sagni, aby sme mali obranu pevnú a stabilnú. Pri Ebouem nikdy neviete, kde sa môže zabudnúť (ako napr. pri tom zápase s Ipswichom). Tam treba povedať, že ak hrá Eboue a nehrá Song, sme oveľa viac zraniteľnejší v obrane, pretože Denilson to všetko neobehá ako Song, ktorý mu v tom zápase vo WHU výrazne v obrane pomohol.

Záloha: čiže ja chcem, aby hral Song určite. Ďalej fakt neviem. Mal by hrať Fabregas ako kapitán tímu, ktorý hrá v semifinále. Mal by hrať aj Wilshere, no Wenger určite nájde miesto pre Denilsona, a keďže nechcem nechať na lavičke Songa, musí to byť asi Wilshere. Je to ťažké povedať. Ale niečo mi hovorí, že Wilshere hrať bude, len neviem ako to inak postaviť.

Útok: hoci by nemusel, asi bude Van Persie na lavičke a zahrá si tak ako s Leedsom. Na hrote by ho mohol vystriedať Chamakh podporovaný zo strany určite Arshavinom a ten druhý je tak trochu lotéria – Nasri, Walcott, Bendtner? Ja som za Nasriho, aby sa nám nejaké to spojenie s našou najlepšou 11 nejako zachovalo. Mohol by hrať aj Walcott, len neviem, ako  by sa proti totálnemu betónu, ktorý bude určite Ipswich hrať, presadil.

V zápase ide o veľa, hrá sa o finále vo Wembley. Prvý zápas sme totálne nezvládli a máme na nápravu ešte 90 min. Verím, že sme sa poučili z minulých chýb a podáme výkon aspoň na tej úrovni, ako na Elland Road proti Leedsu.

Pozn: Ešte raz to napíšem tu: pravidlo away gólu platí, ale až po 120. minútach. To znamená, že ak po 90 minútach budeme vyhrávať len o jeden gól (1:0, 2:1, 3:2 ….) bude sa predlžovať bez ohľadu na away góly. Ak po predĺžení bude stav 1:0 pre Arsenal, kopú sa penalty. Ak Arsenal vyhrá po predĺžení 2:1, 3:2 … postupuje Ipswich.

{tab=Match Facts}

ARSENAL vs IPSWICH

gold-star-graphic toto je 59: stretnutie tímov, Arsenal vyhral 29, Ipswich 18, remíz sa zrodilo 11

ARSENAL

gold-star-graphic Arsenal je v semifinále Ligového pohára po 14. krát. Vo finále sa ocitli 6-krát a pohár vyhrali 2-krát

gold-star-graphic Arsenal vyhral Ligový pohár 2-krát, v roku 1987 (porazili Liverpool 2:0) a v roku 1993 (porazili Shefifeld Wednesday 2:1)

gold-star-graphic Arsenal je v Premier League na prvom mieste v počte strelených gólov – 48. Iba ManUtd sa zatiaľ dokáže vyrovnať Arsenalu, strelili taktiež 48

gold-star-graphic Arsenal v roku 2011 v PL ešte neinkasoval, no v pohároch inkasoval 2x od Leedsu a od Ipswichu 1x.

IPSWICH

gold-star-graphic Ipswich je v semifinále Ligového pohára po 4. krát

gold-star-graphic ich posledné semifinále bolo roku 2001 proti Birminghamu, kedy prvý zápas vyhrali 1-0, no druhý zápas vyhral Birmingham 4-1 po predĺžení.

gold-star-graphic porazili tým z vyššej ligy v Ligovom pohári po 5. krát (vrátane prvého zápasu proti Arsenalu)

gold-star-graphic Ipswich prehral 5 a remizoval 1 v posledných 6 zápasoch vonku vo všetkých súťažiach