Arsenal jedná o přípravném zápase v Malaisii

Arsenal je blízko podepsání lukrativní dohody, která  klub zaváže odehrát jeden přípravný zápas v Malajsii letos v létě.

Manažer Arsene Wenger se již tradičně rozhodl pro klasickou předsezoní přípravu, ale nové zprávy přicházející z Asie naznačují, že Arsenal nastoupí proti malajskému národnímu týmu v červenci.

Wenger řekl novinářům na začátku března, že Japonsko vypadalo jako pravděpodobný cíl pro každoroční předsezónní turné, ale nedávné tsunami tyto plány zničilo.

Ve svém projevu na Arsenal AGM, trenér řekl:

„Jsem pod tlakem z klubu, jak to udělat [předsezónní příprava]. Ale já chci začít sezónu dobře. Pokud je to jen kvůli penězům, pak ne. Pokud by to bylo z jiných důvodů, pak možná ano.“

„Přemýšlíme o tom, ale ne v roce, kdy bude Euro nebo MS. Hráči, podle pravidel FIFA, musí mít čtyři týdny dovolené.“

Rivalové z Premier League, Chelsea a Liverpool, kteří již turné po Asii v posledních letech absolvovali očekávají, že také nastoupí k přátelským zápasům v Malajsii jako součást ‚EPL festivalu‘,.

Arsenal však ještě musí potvrdit nebo oznámit datum tohoto přátelského zápasu, který organizátoři navrhují na 14.července.

Jak to tak vypadá, čeští a slovenští gooneři se pomalu se mohou rozloučit s nadějemi na letní výlet do Bad Waltersdorfu.

/goonertalk.com/