Arsenal končí v lize rezerv

Arsenal učinil smělý krok a nebude nadale figurovat v FA Premier Reserve League. Překvapivý tah přichází skrze plánované změny na příští sezonu.

Kanonýři se tak připojili k Fulhamu, Stoke City, Birmingham City a Tott*nhamu s rozhodnutím nepůsobit nadále v lize rezerv, místo které se bude připravovat formou přátelských zápasů. 

Rozhodnutí bude znamenat úplné přetvoření práce s mladými hráči, když místo do rezervy nyní poputují přímo do prvního týmu jako část 25 člené soupisky (25 hráčů nad 21 let + neomezeně mladších hráčů pozn. p.). Tým do 18 let bude pokračovat normálně a velké množství bude putovat po hostováních.

Kluby působící v lize rezerv byly dobře zdokumentovány, s Arsenalem se počítalo jako s jedním z klíčových členů nově přetvořené soutěže. Nicméně tento krok je známkou kvality akademie. Hráči mají nyní nakročeno k rychlejšímu růstu z U18 přímo do A-týmu. Nejlepší hráči půjdou do týmu Arsene Wengera a ti kteří ještě nebudou plně připraveni zamíří na hostování. 

Role Neila Banfielda se také změní. Ten by se měl zaměřit na zlepšení přechodu do prvního týmu, zatímco bude hrát přátelské zápasy.

Detaily o tom jak nová 11 Arsenalu bude letos působit by měli být oznámeny v nejbližší době.

Zdroj: /youngguns/