Arsenal Ladies již zítra na Letné

Dotazem na zákaznickém centru AC Sparta jsem dnes zjistil, že away tribuna se nebude otevírat, prý přijede jeden (!) fanoušek našich Ladies. Myslím, že to byl pokus o vtip, přesto by však stálo za to všem sparťanům ukázat, jak se fandí na ostrovech. Vstupné 80,- Kč není tak strašné a především pražští kanonýři by měli jít příkladem. Vstup na stadion bude pro všechny vchodem č. 1, pokladna na zákaznickém centru bude otevřena zítra od 9,00 do 12,00 a poté od 13,00 do 17,00. Hodinu před výkopem bude otevřena pokladna u vchodu č. 1.

 

Více o zápasu z webu AC Sparta :

„Již tuto středu se svěřenkyně Dušana Žovince představí v GENERALI Areně proti jednomu z nejlepších ženských týmů Evropy, Arsenalu Londýn.

Přestože sparťanské fotbalistky hrají svá domácí utkání na Strahově, pro zápas s Angličankami se dočasně stěhují do letenského stánku, který nabídne prvnímu utkání osmifinále Ligy Mistryň důstojné prostředí.

Nyní to nejdůležitější:
Zápas Sparty s Arsenalem se uskuteční již tuto středu 4.11. od 18:00.

Pro sparťanské fanoušky bude otevřena pokladna a vchod č.1. Vstupenky se prodávají pouze na hlavní tribunu a stojí 80 Kč – včetně speciálního vydání ženského fotbalového magazínu Fotbal Lady. Držitelé permanentek na zápasy mužského A týmu mají pochopitelně vstup zdarma.

 

Pohledy všech fanoušků ženského fotbalu v České republice se upírají k jedinému datu – 4.11. V ten den nastoupí sparťanky v těžkém střetnutí proti londýnskému Arsenalu, tedy proti jednomu z dlouhodobě nejlepších evropských ženských fotbalových týmů.

V letošní sezóně se jedná o jeden z nejdůležitějších zápasů svěřenkyň Dušana Žovince. GENERALI Arena nabídne tomuto střetnutí důstojnou kulisu, proto by fanoušci neměli váhat – přijďtě podpořit sparťanky!
Web spartaforever.cz vybízí – každý, kdo chce svými hlasivkami, vlajkami a šálami sparťanky podpořit, nechť zamíří do sektoru A6 – to je místo improvizovaného kotle, který bude hnát rudé fotbalistky do boje! O cenách vstupenek čtěte zde.

Nyní si však pojďmě ostrovního soupeře blíže představit…

Historie ženského fotbalu na Highbury sahá do roku 1987 a za jeho vzestupem stojí především Vic Akers, který je generálním manažerem londýnského ženského týmu po dlouhých 22 let. Na konci letošní sezóny ohlásil svůj odchod z této pozice, avšak tým neopouší, jen bude zastávat jinou pozici. Za dobu svého působení u týmu dokázal shromáždit neuvěřitelných 32 trofejí, včetně cenného treblu z domácího prostředí.

V nejlepší evropské klubové soutěži ženského fotbalu, tedy v Lize Mistryň je Arsenal tradičním účastníkem. Mezi nejlepšími osmi týmy Evropy nechyběly Angličanky od ligové sezony 2004/2005, přičemž v roce 2007 dokonce pozvedly nad hlavu vítězný pohár pro nejlepší tým starého kontinentu. Vloni došly fotbalistky Arsenalu ‚pouze‘ do čtvrtfinále.

V FA Tesco Women’s Premier League, která je nejvyšší anglickou soutěží ženského fotbalu, zatím hráčky Gunners zaujímají šestou pozici, avšak se sedmizápasovým mankem na vedoucí Sunderland. Ve čtyřech odehraných zápasech zatím Arsenal bral pokaždé tři body a chlubí se hrůzu nahánějícím skóre 21:2.                                                                         
V ligovém poháru zatím soupeř sparťanek došel do čtvrtfinále, naposledy vyřadil Keynsham se čtyřgólovým přídělem.

 

Mezi nejvýraznější osobnosti červenobílého týmu Londýňanek patří pochopitelně fotbalistky, které oblékají současně i dresy národních týmů svých zemí. Těmi je kádr Gunners doslova nabitý.

V reprezentaci Albionu září obránkyně Faye White a záložnice Katie Chapman. První jmenovaná obléká dres Arsenalu už třináctou sezonu, Chapman teprve roky tři, poté co se stěhovala z jiného londýnského klubu, Charltonu. Důležitou hráčkou červenobílých je i Rachel Yankey, která se stala historicky první profesionální fotbalistkou v Anglii.

Ženská reprezentace Walesu se může chlubit dalšími dvěma hráčkami, které válčí v nejvyšší anglické soutěži žen v dresu Gunners. Jsou jimi Jayne Ludlow a Helen Lander, které obě nastoupily v záříjovém utkání reprezentací ve vršovickém Ďolíčku a byly u porážky 1-2 od českého výběru. Ostrovanky byly nepříjemným soupeřem, Helen Lander mohla v první půli snížit, ale trefila jen spojnici české branky.

Jennifer Beattie a Kim Little jsou talentované skotské fotbalistky, z nichž ani jedna se nenarodila před rokem 1990 a jsou tedy obě velkým příslibem ostrovní ženské kopané. V posledních dnech byly u vítězství Skotek nad Řekyněmi. První jmenovaná, osmnáctiletá obránkyně, dokázala také rozvlnit síť soupeřek a rozhodla tak o těsném triumfu v poměru 1-0.
Kim Little je navíc po zásahu do sítě Bristol Academy aktuálně se sedmi góly nejlepší střelkyní nejvyšší ženské Premier League. Pětkrát se v dresu Gunners trefila útočnice Gemma Davison.

Početná enkláva v prvním týmu Gunners reprezentuje i Severní Irsko – brankářka Emma Byrne a obránkyně Ciara Grant, Yvonne Tracy a Niamh Fahey“.

 

/www.sparta.cz, vlastní/