Arsenal – Lazio 2-1

Arsenal se na turnaji v Amsterdamu dostal v 18' minutě do vedení 1-0, branku vstřelil, z mého pohledu z ofsajdu, Bendtner .. Arsenal představuje své 3.dresy a dalšího z řady kapitánů .. tentokráte je jím Senderos .. v závěru 1. poločasu vyrovnal Pandev .. do druhého poločasu nastoupil už i Rosa a právě po jeho rohu, vstřelil nehlídaný Dudu svoji první branku v dresu Arse .. doplnené o infos viac v článku . . .

Zostava AFC: Almunia, Hoyte, Djourou, Senderos, Traore, Walcott (Eboue 64), Fabregas (Flamini 46), Song (Toure 72), Clichy (Rosicky 46), Eduardo, Bendtner (Van Persie 64).

Zostava Lazio: Ballota, Stendardo, Scaloni (62. Silvestri), Zauri, Cribari, Ledesma, Mauri (86. del Nero), Behrami (71. Mudingayi), Mutarelli (69. Manfredini), Pandev, Rocchi (73. Makinwa).

Góly:

Downolad:

Dudu Silva 2-1
Pandev 1-1
Bendtner 1-0

{youtube}SKf03p2oXCc{/youtube}

Arsenal úspešne vkročil do turnaja v Amsterdame, keď porazil Lazio 2:1.

Gunners nastúpili v nových „tretích“ dresoch v tmavomodro-červenej kombinácii. Podľa mňa sa dresy až tak neponášajú na tie barcelonské ale poďme k zápasu…

Arsene Wenger dal opäť šancu mnohým hráčom, takže zostava proti Laziu bola úplne odlišná ako proti Interu. V bráne nastúpil Almunia, v obrane Traoré, Hoyte, Senderos a Hoyte.

V zálohe pre zmenu Walcott, Fabregas, Song, Clichy a v útoku Bendtner spolu s Eduardom.

Fakt, ktorý si musel takmer každý všimnúť bol ten, že Senderos nastúpil s kapitánskou páskou.

Arsenal sa ťažko rozbiehal o očividne bolo vidieť, že viazla kombinácia. Prvá desaťminútovka bola plná nepresností na oboch stranách. V 15. minúte prišla obrovská šanca

Lazia, keď si útočník obhodil Almuniu posunul loptu a Senderos efektívnym sklzom zabránil istému gólu.

V 18. minúte prišiel prvý gólový moment zápasu. Gael Clichy, ktorého Wenger zaradil na ľavé krídlo, potiahol loptu, ten ju posunul na Fabregasa, ktorého zblokovaná strela sa dostala

k Bendtnerovi, ten si posunul loptu a z ostrého uhlu vstrelil gól, aj keď táto akcia „smrdela“

ofsajdom. One nil to the Arsenal – znelo na moje sklamanie málo zaplnenou Arénou.

V 23. minúte zahrával Arsenal po faule na Walcotta priamy kop. Fabregasov center do šestnástky si takmer do vlastnej siete usmernil obranca Lazia. V 26. minúte sa Eduardo dostal do veľmi dobrej šance keď z hranice 5 metrov umiestnil hlavičku po centri vysoko nad.

Na hráčoch Gunners bola vidieť nezohratosť, čoho následkom bolo mnoho nepresných prihrávok a chýb v rozohrávke. V 37. minúte mohol podľa mňa rozhodca kľudne odpískať penaltu po faule na Clichyho, z čoho následné rezultoval priamy kop z hranice šestnástky.

V 40. minúte Lazio vyrovnalo po rohovom kope, keď Justin Hoyte nepokryl Pandeva, ktorý sa dostal k odrazenej lopte a ľavou nohou vstrelil gól.

Po polčase do zápasu nastúpili Flamini spolu s Rosickým ,ktorí nahradili Fabregasa a Clichyho. K slovu sa v 47. minúte dostal aj Rosa, ale jeho priamy kop skončil nad bránou.

V 53. minúte prišla dobrá šanca pre Pandeva po zbytočnej strate Songa, ale Almunia včas zasiahol.

Eduardo da Silva alias „Dudu“ sa konečne dočka svojmu prvého gólu v drese Arsenalu, keď po rohovom kope Rosického nikým nekrytý umiestnil loptu do siete hlavou.

V 64. minúte prišlo dvojnásobné striedanie, keď ihrisko opustili Bendter a Wallcott. Na ihrisku prišli hráči, ktorí sa priamo podielali na víťaznom góle proti Interu, teda Eboué a van Persie.

V 71. minúte prišla pre Lazio veľká šanca na vyrovnanie. Po centri z ľavej strany sa do lopty sklzom oprel Rocchi, ale jeho pokus našťastie pre Arsenal skončil nad bránou. O minútu neskôr prišlo posilnenie defenzívy, keď Songa nahradil Kolo Touré.

Arsenal mal šancu na spečatenie výsledku v 77. minúte, keď van Persie v dobre šanci nesebecky posunul vo vnútri šestnástky loptu na Rosického, ten na Hoyta, ktorý z pár metrov

neuveriteľne netrafil takmer prázdnu bránu, ale jeho strela skončila na tyči. O minútu neskôr prišla najväčšia šanca Lazia, keď strela záložníka sa odrazila od spojnice brány.

V 84. minúte sa prezentoval nebezpečnou strelou van Persie, ktorú ale brankár Lazia pokryl.