Hodnocení hráčů po zápase s Liverpoolem

 

Arsenal dnes odpoledne „prohrál“ zápas s Liverpoolem a ve zbývajících zápasech už zřejmě bude bojovat jen o čest. Překlad ze serveru The Gunning Hawk. 

 

Szczesny: 7,5 – Zpátky v plné parádě. Měl několik „lehkých“ zákroků po celý zápas a také předvedl skvělý blok Suarezovy střely v 75. minutě po hrozivém nedorozumění mezi našimi stopery.

Koscielny and Djourou: 6,5 – Neměli toho moc na práci, protože jsme drželi většinu zápasu míč, ale když bylo potřeba, aby zasáhli, dvakrát si v druhém poločase neporozuměli a dali Luisi Suarezovi prostor jít dopředu a vystřelit. Naštěstí jsme oba dva případy přežili.

Clichy: 6,5 – Na své levé straně dnes nebyl moc vytížený, ale když bylo potřeba, předvedl několik dobrých zachycení míče.

Eboue: 7 – Nasimuloval Lucas ten faul? Rozhodně, ale nebylo nutné, aby Emmanuel Eboue šel do souboje tak natěsno, stačilo hráče vytlačit do šířky a počkat na hvizd rozhodčího. Škoda, Emmanuel odehrál nádherný zápas, po celou dobu byl nebezpečný.

Wilshere: 5,5 – Mladému Jackovi dochází šťáva. V záloze se obtížně prosazoval a nedokázal výrazně podpořit útok když si nabíhal dopředu.

Diaby: 6 – Vynikající začátek zápasu se skvělým průnikem a hlavičkou, která šla těsně vedle, výborně sledoval míč a zablokoval Suareze v 27. minutě, ale v druhém poločase už to nebylo ono. Příliš nepřesných přihrávek, moc vyklusávání místo toho, aby pomáhal v obraně.

Fabregas: 6,5 – Rozporuplná hra od našeho kapitána. Vyprodukoval pár velmi dobrých přihrávek, jako například ta pro Emmanuela Eboueho v 45. minutě, ale také měl několik příšerných přihrávek ve středu hřiště. Dobře vybojoval penaltu, která nám měla vyhrát zápas.

Nasri: 6 – Samir měl nevýrazný zápas, směrem dopředu by měl být odvážnější. Například je k nepochopení, proč si v druhé půli vybral přihrávku do šířky na Thea místo toho, aby šel sám na bránu. Hezky ťuknul míč Robinovi v 85. minutě.

Walcott: 7 – Theo měl velmi dobrý zápas. Předvedl několik nebezpečných sprintů po pravé straně, ovšem často při jeho centrech nebyl ve vápně nikdo, kdo by je mohl jakkoli zužitkovat.

van Persie: 6,5 – Krom jedné výjimky byl Robin perfektní při zahrávání standardních situací, z jeho strany excelentní rohy, včetně toho, kdy přihrál Laurentovi na hlavičku, která šla následně do břevna. Naneštěstí nevyužil pozlacenou šanci v 85. minutě, ale zachoval chladnou hlavu při penaltě, která nám získala vedení.

Střídání

Song, Arshavin, Bendtner: 6 – Ani jeden z nich výrazněji neovlivnil hru. Alex Song, který fauloval Lucase před pokutovým územím, je stále zatím jen stínem své bývalé formy a je nepochopitelné, proč Nicklas hraje na křídle, všichni ví, i on to tvrdí, že je hrotový útočník, ne křídlo.

 

 

/The Gunning Hawk/