ARSENAL – MANCHESTER CITY : PREVIEW

  Plus favourite line-up

{tab=Základní info}

 29.11.2011 (úterý)


21:00  (SEČ)


Emirates Stadium


 Zápas vysílá přímý přenosem Sky Sport 2. Další satelitní stanice najdete ZDE.  

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info, myP2P, atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Nominace}

Nominaci můžete očekávat zhruba 24 hodin před zápasem

ARSENAL   ZDE

 

MANCHESTER CITY

 

{tab=Možná sestava}

Psáno v sobotu 26.11. dopoledne…   Chce-li Arsenal složit v únoru ve Wembley reparát za nepovedený zápas s Birminghamem, musí v úterý přejít přes vedoucí celek tabulky anglické ligy. Zdá se, že nám vše hraje do karet. Posuďte sami…

Arsenal má za sebou šňůru povedených zápasů, vlastně již devět zápasů neprohrál a z Emirates se stává opět taková malá tvrz. V úterý hrajeme doma, tak jako jsme hráli doma (nebo v Londýně) s výjimkou odskočení si za humna do Norwiche posledních 8 zápasů. Sice byla reprepřestávka, ale myslím, že i tak absence velkého cestování po Evropě či ostrovech nám může jen prospět. Vypadáme kompaktně, vyhýbají se nám zranění, sebedůvěra je také trochu zpět po úspěšném postupu v Lize Mistrů, to když skombinujeme s dostatkem času na odpočinek nám dává výsledek, že Boss si dovolí udělat tentokrát výjimku a v sestavě budou převažovat hráči áčka. Samozřejmě vhodně doplnění o hráče z lavičky. Myslím, že tentokrát na nějaké experimenty s rezervou či akademií ani nedojde.    

Zato náš soupeř, i když se pyšní vedoucím místem v tabulce a neporažeností v EPL, na poslední dny nevzpomíná v nejlepším. V Lize Mistrů je na pokraji vyřazení a to jen proto, že s Neapolí nedokázal získat ani bod a zvláště doma se mu přílliš nedaří. Navíc k rozhodujícímu utkání o vše mu přijíždí domů Bayern, hrající ve fazóně skutečných evropských mistrů. Navíc City i kdyby doma vyhráli, budou stále jen čekat na zprávy ze zápasu Neapole ve Villarealu. Takže Mancini má určitě o čem přemýšlet, přesto ale nemůže doma proti Němcům nasadit béčko. Ba naopak. Jeho áčko, i když má poměrně hodně hráčů na rotaci, bude hrát tuto nedělli na Anfield Rd, po blamáži v Lize Mistrů bude hrát i proti Bayernu a mezi tím Citizens čekáme my a venku Norwich, který určitě bude chtít využít duševního rozpoložení zhýčkaných šejkových dětí. A to vše za 11 dní, inu nechtěl bych být v kůži italského manekýna. Nenasadí-li proti nám to nejlepší a vypadne, bude ještě stále hrát o EPL, LM a FA Cup. Ale! To se může hned za týden po Ligovém poháru v případě prohry na Emirátech změnit a po vypadnutí z LM (a „přestupu“ do ligy, kam Citizens skutečně patří, tedy do ligy Evropské), by z do celého světa vytrubovaného zisku 4 pohárů se mohla stát jen velice chudá snídaně, která asi Mansůrovi chutnat příliš nebude. Takže sice dilema, ale bude to od Manciniho plné áčko. 

Toho si je zřejmě dobře vědom i AW a proto očekávám  (psáno v sobotu dopoledne) tuto sestavu : Fabianski, Santos, Koscielny, Vermaelen, Djourou, Song, Rosický, Ramsey, Arshavin, Chamakh, Park. Rosický samozřejmě jen pokud bude zdravý. Na lavičce pak budou sedět všichni letos nezbytní, tedy Robin van Persie, Arteta, Mertesacker a Walcott, doplnění Coquelinem, Diabym a Manonem. Myslím, že AW moc hráče šetřit nebude a upřednostní morální význam případné výhry. před svými ideály. Na jeden pohled i bohužel, na druhý se však Bossovi vůbec divit nebudu. Po případném postupu by nás z opravdu silných týmů mohla čekat jen Chelsea/Liverpool a United. A při troše štěstí v losu by jsme se s takovým soupeřem mohli setkat až ve finále. 

 

 

 

{tab=Manchester City}

Celý název

 Manchester City Football Club

Přezdívka

 City, The Citizens, The Blues

Založen

 1880

Stadión

 Etihad Stadium

(Kapacita : 47.726)

Vlastník

 Sheikh Mansour bin Zayed Al Nahyan
       Prezident

 Khaldoon Al Mubarak  

Manager

 Roberto Mancini

Soutěž

 Premier League

2010-11

Premier League, 3.místo

 

 Co říci k The Citizens, snad raději nic obsáhlého. Tento klub je díky svým majitelům, kteří do něj „lijí“ prostředky hodné ročních rozpočtů některých zemí a jako kdyby snad peníze pro ně neměly žádný význam, dostatečně probírán, propírán a tedy znám. Mě osobně tento dříve sympatický klub z dob Marka Hughese dá se říci ani nezajímá. Nesouhlasím totiž zásadně s tím, jakým způsobem je fotbal zastiňován bezednými finančními zdroji. Nesmíme totiž v peněžním přílivu ze středního východu vidět jen nákupy hráčů v desítkách miliónů, jejich multimiliónové platy, či roční  hospodářské ztráty v desítkách či stovkách miliónů liber, ale jde i o další stovky miliónů liber jdoucích do klubové infrastruktury a managementu. Prostě v Manchesteru se podle mého páchá „zločin“ na fotbalu a jestli to někdo brzy neodreguluje, bude to mít pro anglickou ligu neblahé následky. Jestli do zápasu v Neapoli byl tento klub jako pověstná mucholapka, sbírající hráče odevšud i stylem…jen ať raději sedí u nás na lavičce nebo hostuje, než by hrál třeba v Arsenalu…, a šíře kádru City byla a je s jinými kluby neměřitelná, co můžeme čekat po pravděpodobném fiasku v Lize Mistrů? Buď odchod Manciniho, nebo další zimní a letní nákupy, které avizuje Mancini již nyní s tím, že jeho tým ještě není dost zkušený na týmy jako jsou Bayern, Inter, AC či Real s Barcelonou (rozuměj, nehrají u nás dostatečně dobří hráči, takže je z těchto týmů koupíme). S takovým alibistickým vyjádřením se nedá než nesouhlasit, protože doma City zatím válcují ligu bez problémů a bezesporu mezi jejich soupeře patří týmy  určitě měřitelné s „výkvětem“ Evropy. Ve zkušenosti či šíři kádru fau paix v Evropě zakopané asi nebude, spíš v tom, že prostě v lize bojují City jako tým a v Evropě se každý jednotlivec rád a hodně předvádí a jako celek si pak všichni myslí, že nad ně není a nikdo je neporazí. A pak přijde takový Hamšík s kolegy a dá na vítězství na Old Trafford tak snadno zapomenout…Inu, pýcha předchází každý pád. Jen by mě zajímalo, jak dlouho to Sheikh Mansour bin Zayed Al Nahyan bude bavit. Ale to je na jinou úvahu. 

Takže veřejně dostupné zdroje nám sdělují, že klub našeho soupeře byl založen již roku 1880 pod názvem St. Mark’s (West Gorton) a ten současný název získal v roce 1894. Nejúspěšnější období klubu  se datuje na přelom 60. a 70. let. kdy klub vyhrál nejen všechny tři dlouhodobě se hrající domácí soutěže (+ superpohár), ale triumfoval i v Poháru vítězů pohárů (1970). Celkem pak má z domácích trofejí na kontě dva anglické tituly (1937, 1968), pětkrát triumfoval v FA Cupu (1904, 1934, 1956, 1969, 2011), dvakrát v Ligovém poháru (1970, 1976) a třikrát v Community Shield. 

 

{tab=Match Facts}

ARSENAL

  Arsenal vyhrál posledních 8 zápasů na Emirates Stadium v League Cupu s celkovým skóre 23-3.

  Doma byli naposled poraženi týmem z Middlesbrough v prvním ze dvou semifinálových zápasů v r. 2003/04.

  Gunners byli vylosováni jako domácí tým pro všechny 3 dosavadní střetnutí v League Cupu tuto sezónu.

 Poslední vypadnutí v pátém kole této soutěže bylo po porážce 3-0 od Manchesteru City v prosinci 2009.


MANCHESTER CITY

 Vítězové League Cupu z roků 1970 a 1976 figurují ve čtvrtfinále potřetí za posledních pět sezón.

 City se do semifinále kvalifikovali pouze jednou za posledních třicet let – když porazili Arsenal v r. 2009.

 Vsítili minimálně jeden gól ve všech z posledních 20ti zápasů League Cupu; kromě porážky od Sp*rs v prosinci 2007.

 


ARSENAL vs. MANCHESTER CITY

 Arsenal neprohrál na domácím hřišti s Manchesterem City v posledních 28 zápasech od října 1975 kdy City vyhrálo zápas v nejvyšší soutěží 3:2.

 City porazilo v League Cupu Arsenal jedenkrát ze sedmi pokusů – při posledním čtvrtfinálovém střetu v r. 2009.

 

 

 

{/tabs}