Arsenal na mě nespoléhal, říká bývalý hráč Gunners Reine-Adelaide po odchodu z klubu. Nyní ho chce Monaco

Možná. Možná může tento přestup mrzet. Jeff Reine-Adelaide se první rok po trvalém odsunu z Arsenalu zabydlel ve francouzské Ligue 1, v dresu Angers SCO odehrál 35 zápasů a přímo byl u šesti branek. Teď po něm šilhá Monaco.

Abychom byli přesní. Druhou polovinu sezóny 2017/2018 francouzský mladík strávil na hostování v Angers, během této doby naskočil do deseti zápasů, v nichž si připsal 439 minut.

V létě se sice vrátil do Arsenalu, v období prázdnin ale zamířil do předchozího klubu, ve kterém již patřil k oporám týmu. Chyběl pouze ve třech utkáních francouzské nejvyšší soutěže, v kláních proti Stade Rennes a SM Caen vstřelil první tři ligové branky mezi seniory. K tomu měl další tři asistence.

Kvalit jednadvacetiletého fotbalisty si začínají všímat věhlasné francouzské kluby, včetně Lille nebo Monaca. Druhý jmenovaný celek je za Reine-Adelaida ochotný vysázet až 22 milionů liber. Arsenal ho přitom prodal za 1,5 milionů liber. K tomu se musí přičíst pořizovací náklady, francouzský hráč došel v roce 2015 s Yassin Fortunem za 4 miliony liber.

TOP 4 záležitosti, které je dobré zmínit: (www.squawka.com)

  • Prošel akademií Lensu, do Arsenalu přišel v roce 2015
  • Během tří sezón v Anglii odehrál 8 zápasů ve všech soutěžích
  • Ve druhé polovině sezóny 2017/2018 byl poslaný na hostování do Angers, kam následně přestoupil
  • Uplynulý ročník byl pro Reine-Adelaida úspěšný. Odehrál 35 zápasů v League 1, vstřelil tři branky, u dalších tří asistoval. Na své konto si připsal 94 driblingů, což z něj udělalo pátého nejlepšího hráče v celé lize

Mnozí se tak ptají. Z jakého důvodu odešel příliš levně? Klub z Londýna s ním nepočítal. Což mu sdělil samotný Unai Emery. „Byl jsem mladý a situace komplikovaná. Tým měl na daném postu hodně alternativ, bylo tedy obtížné se dostat do jedenáctky trenéra. Emery mi řekl, že klub na mě moc nespoléhá,“ nechal se slyšet v exkluzivním rozhovoru pro Goal mladý fotbalista.

„Byl to pro mě nepříjemné, Angers mě však měli v hledáčku. Bral jsem to jako novou výzvu, nový začátek. Byl jsem šťastný, že jsem usedl do správného auta,“ pokračoval Reine-Adelaide.

Ten si pravidelným nastupováním ve francouzském celku zajistil také pozvánu na ME do 21 let. „Sezóna začala skvěle, poté jsem měl hlušší pasáž. Vrátil jsem se však zpátky. Jsem odměněný za svoji práci. Hodně jsem tomu obětoval.“

Mladému hráči ke kvalitním výkonům také pomohlo usazení se na středu zálohy, zatímco v Londýně spíše hrával jako křídelník. „Jednoznačně je to místo, kde se cítím nejlépe. Působil jsem tam jako malý, následně začal hrát na křídlech.“

„Pro mě je ale střed zálohy místo, kde můžu rozvinout své kvality. Rád hraji s míčem. Jsme to my záložníci, kteří diktují tempo hry. Musíme pomáhat svým parťákům, musíme bránit. Vzhlížím k profesionálním fotbalistům na této pozici a někteří mě inspirují,“ dodal hráč, který mimo jiné zmínil Abou Diabyho.

/eurofotbal.cz, goal.com, squawka.com/