Arsenal nabídne van Persiemu novou vylepšenou smlouvu

Arsenal chce nabídnout van Persiemu nový kontrakt na 5 dalších let.

Holandský útočník podepsal v roce 2009 čtyřletý kontrakt, ale Arséne Wenger si chce být jistý, že van Persie se stane oporou týmu na delší dobu.  Posledními výkony dal van Persie zapomenout na ne nejlepší začátky v týmu, kdy častěji dávala o sobě znát jeho zranění či charakter, než jeho dobrá hra. Nyní Wenger oficiálně jmenoval van Persieho zástupcem kapitána týmu.

Francouzský manager je také nadšený pružností svého svěřence, který může v týmu zastávat různé role. Může hrát na hrotu, tak i pomáhat v útoku takovým hráčům jako je Nicklas Bendtner, Marouane Chamakh nebo Theo Wallcot. Prostě van Persie se stal pro Wengera důležitým prvkem vývoje týmu stejně jako Fábregas.

Klub ze severu Londýna si nemůže být jistý budoucností Fábregase, který bude v létě zřejmě znovu lákaný Barcelonou, takže snaha udržet van Persieho je o to větší. Nový kontrakt by měl garantovat, že fenomenální 27letý holandský hráč stráví svá nejlepší léta na severu Londýna. V poslední době se o van Persieho zajímaly kluby jako AC, Inter či Juventus, ale van Persie nechtěl Arsenal opustit.

/mirrorfootball.co.uk/