Arsenal plánuje nabídku na hvězdu Evertonu

Podle serveru caughtoffside.com již zamířila z Arsenalu oficiální nabídka na hráče do Evertonu. Obsahem plánovaného přestupu ale není Phil Jagielka.

Arsene Wenger potřebuje rychle zacelit díru zívající ve středové řadě Arsenalu po odchodu Cesca Fabregase. Podle různých zdrojů by vhodnou náhradou měla být hvězda Toffees Mikel Arteta, který by zajistil dostatek času na dozrání Aarona Ramseyho a na získání dlouhodobého přestupního cíle – Edena Hazarda.

Ačkoliv se očekávalo, že Wenger bude chtít svůj tým v letním přestupovém období doplnit hlavně zkušeností, přišli zatím pouze mladíci Jenkinson a Oxlade-Chamberlain (a nově i Joel Campbell) a útočník z Lille Gervinho. Manažer týmu z Emirates Stadium ví, že musí zajistit rovnováhu v týmu, který nyní obsahuje příliš mnoho mladé, nezkušené krve.

Arteta byl s přestupem do týmu Arsernalu spojován již dříve a nyní v 29 letech je ideálním spojením zkušeností a dovedností, obojí nyní záloze Kanonýrů chybí. Prezident klubu z Merseyside Bill Kenwright tento týden prohlásil, že Everton nemůže z finančních důvodů nakupovat nové hráče a příliv financí za přestup by mu mohl uvolnit ruce nyní svázané požadavky bank.

Arsenal se již neúspěšně pokusil získat ze stejného klubu stopera Phila Jagielku, ale v tomto případě by to mohlo být snažší. Pro Artetu bude zřejmě lákavá možnost zahrát si Ligu mistrů, kterou naposledy hrál v dresu skotských Rangers a pak také při neúspěšném pokusu o kvalifikaci v sezóně 2005/2006 s Evertonem.

Přesun do prestižnějšího týmu by Artetovi mohl také umožnit nominaci do národního týmu Španělska. Bývalý hráč mládežnických týmů Barcelony zatím ani jednou nestartoval za seniorskou reprezentaci, i když byl pravidelným členem reprezentačních výběrů U16, U17, U18 a U21.

Arteta strávil v Evertonu více než 6 sezón, odehrál skoro 200 zápasů a David Moyes určitě nebude nadšený myšlenkou na ztrátu podobně důležitého hráče. Pokud ale bude nabídka realitou, ze výše uvedených okolností přestupu jen těžko zabrání.

(www.caughtoffside.com)

Krátce o Mikelu Artetovi:
Narodil se 26.března 1982 ve Španělském San Sebastianu. Přes mládežnické týmy vstoupil do rezervního týmu Barcelony a protože se mu nepodařilo prosadit do prvního týmu, zamířil na hostování do PSG. Odtud již jeho cesta vedla na Britské ostrovy, do skotských Rangers, kde v sezóně 2002/2003 získal s týmem treble (vítězství v lize, Ligovém poháru a Skotském poháru). Jeho krátký výlet domů za sluncem v roce 2004 znamenal neúspěch – neprosadil se do základní sestavy Realu Sociedad. Vrátil se do „drsného“ anglického podnebí a po krátkém hostování trvale přestoupil do Evertonu.
Jedná se o hráče s dobrou indviduální technikou a výbornou přihrávkou na střední i delší vzdálenost. Ve svojí kariéře hrál jak na postu ofenzivního záložníka, tak jako bránící středopolař.