Arsenal plánuje odeslat pět hráčů na hostování

Arsene Wenger chce, aby mladíci získali nutné zkušenosti v prvním týmu v nižších soutěžích a pokud Arsenal postoupí dále v Carling Cupu, hodlá již nasazovat silnější sestavu.

Po úterním zápase by mělo do nového dočasného působiště zamířit pět mladíků ze širšího kádru. Alespoň to tvrdí zdroje goal.com.

Ignasi Miquel, Sanchez Watt, Oguzhan Ozyakup, Daniel Boateng a Chuks Aneke by měli opustit Arsenal a vydat se na zkušenou při hostování v nižších soutěžích.

Tito hráči dohromady nasbírali pouze pět soutěžních startů v A-týmu Arsenalu a Arsene Wenger chce, aby dostali možnost rozehrát se v týmech Football League. Wenger rozhodnutí o hostování odložil až  na termín následující po čtvrtém kole Carling Cupu. V tomto zápase by měl nastoupit ještě mix zkušených hráčů a hráčů ze širšího kádru.

Pokud Arsenal Bolton vyřadí, bude prý Wenger sázet v dalších kolech na silnější tým a pokusí se v Carling Cupu ukončit zatím marnou šestiletou honbu za získáním trofeje. Hráči ze širšího kádru tak nebudou mít možnost sbírat zkušenosti s týmem Arsenalu.

Miquel odehrál 90 minut ve vítězném zápase se Shrewbury Town minulý měsíc, ostatní hráči byli nominováni pouze jako náhradníci. V průběhu zápasu se na hřiště podívali Ozyakup a Aneke a připsali si tak první start za Arsenal.

Všichni mladíci by měli zamířit do týmů z Championship a League One a rozšířit tak řady jedenácti hráčů Arsenalu, kteří aktuálně hrají na hostování v různých týmech v Anglii, Skotsku, Francii, Španělsku a Brazílii.

Pro týmy Premier League již možnost uzavřít dohody o hostování skončila s přestupním oknem, ve Football League je možné registrovat hráče na hostování pro první polovinu sezóny až do 24.listopadu.

(goal.com)