Arsenal přejmenoval mosty u Emirates Stadium

Mosty u stadionu Arsenalu, dříve jednoduše jmenované jako ‘North Bridge’ a ‘South Bridge, se nyní jmenují podle legend, které svůj život zasvětily klubu.

‘North Bridge’, který znají všichni ti, kteří přicházejí do domova všech kanonýrů ze stanice metra Arsenal, byl pojmenován ‘The Ken Friar Bridge’ a ‘South Bridge’, vedoucí ke stadionu z ulice Drayton Park od tak všem známým písmen „Arsenal“, se nyní jmenuje ‘The Danny Fiszman Bridge’. Slavnostní ceremoniál se odehrál 14.4.2011 za účasti ředitelů klubu, Arséne Wengera a řady dalších zaměstnanců Arsenalu. Na setkání promluvil prezident klubu Peter Hill-Wood, který vyzdvihl přínos obou mužů pro život klubu slovy : „Tito dva muži měli obrovský vliv na Arsenal Football Club. Jedná se však jen o malý způsob uznání jejich úsilí, vášně a oddanosti Arsenalu, na kterou budeme dlouho vzpomínat. „

O životě a díle Dannyho Fiszmana jsme krátce psali ZDE, v souvislosti s jeho úmrtím, kdy podlehl rakovině.

Ken Friar pracuje pro Arsenal od roku 1950. Svou kariéru na severu Londýna začínal v prodeji lístků a postupně se vypracoval na tajemníka klubu, aby byl v roce 1983 povýšený na výkonného ředitele. Tuto funkci zastával až do roku 2000, když přijal roli jako co-koordinátor přestěhování se na nový stadion.

Přejmenování mostů na Emirates Stadium je dalším krokem v úsilí klubu připomínat svou bohatou historii. Proces „arsenalizace“ byl zahájen ilustracemi 32 klíčových hráčů dějin klubu na vnějších stěnách stadionu, pokračoval přejmenováním tribun podle původních názvů z Highbury (‚North Bank’a ‘Clock End’), umístěním originálu hodin z Highbury na stadionu, vytvoření WM klubu, instalací hodin uvnitř stadionu, umístěním dvou děl před obchod Armoury, atd. Vše s cílem, připomínat fanouškům velké okamžiky z dějin klubu. Více o „arsenalizaci“ se můžete dočíst a fotografie shlédnout ZDE.

 

 

Patrick