Arsenal „D“

 

 

Danskin, Dein, Dial Square, Dixon….

Danskin

David Danskin, Skot, byl to právě tento pán kterému vděčíme za vznik Arsenalu, když v roce 1886 objevil fotbalový tým dělníků nazvaný Woolwitch Arsenal v Kentu. On byl jedním ze zakládajících členů, který zformoval první tým Arsenalu a velkoryse přidal 3shillings (15p) z vlastní kapsy, a pak dalších 15 hráčů přidalo 6 pencí. To byly první finance v prvním týmu Arsenalu.


Dein

Bývalý více-prezident Arsenalu působil v klubu 21 let. Od nákupu akcii Arsenalu a poté co se v roce 1983 stal ředitelem a byl hlavní řídící jednotokou v klubové radě v moderní eře. Dein byl zodpovědný za příchod Arsene Wengera na Highbury v roce 1996, kdy francouzský kouč byl v Anglii relativně neznámým. Byl to právě Dien kdo dal Premier League nynější podobu.

Dial Square

Club byl pokřtěn Davidem Danskinem jako 'Dial Square', a o několik týdnu později přejmenována na Arsenal Football Club. Dail Square, bylo vybudováno v roce 1717 a architektem byl Vanbrugh, byl zakladním táborem pro Woolvich Arsenal a stal se hlavním táborem pro 15 hráčů. Továrna získala pojmenování „Dail Square“, protože velká část square slunečních hodin byla umístěna v 1764 přes vchod.

Dixon


Člen famózní obranné čtyřky Arsenalu, jednotka která tvořila základní kámen Uspěšných klubových let od vítězství titulu 1989 až do éry Mr. Wengera. George Graham přivedl Lee Dixona na Highbury ze Stoke za pouhých £350 000. Prokázalo se že jeho nákup byl exelentní tah, odehrál za Arsenal 623 utkání a vyhrál 22 trofejí. Lee Dixon ukončil svou karieru v roce 2002 a nyní pracuje pro media.


Double

Arsenal slavil svůj první DOUBLE v roce 1971(poté co vyhrál Ligu a FA Cup), když tým Bertie Mee vyhrál na White Hart Lane a okradl tak Leeds u titul a po výhře nad Liverpoolem na Wembley. Tento počin byl zopakován v roce 1998(první celá sezóna Mr. Wengera), když 10 – zápasovú šnuru bez prehry priniesol do PL na prvý zápas proti Newcastlu, kde ho udupal vo finále FA Cupu.Třetí a zatím poslední Double nasledoval v sezóně 2002, při výhře na Old Trafford.

Drake

Jeden z nejhezčích útočníků v historii Arsenalu. Ted Drake byl klíčovým členem vítězných třicátých let. Vstřelil 139 gólů ve 184 utkáních. 14. prosince 1935, měl velmi uspěšný den a to když vytvořil Ligový rekord v počtu vstřelený gólů v jednom zápase. Arsenal tehdy vyhrál 7-1 nad Aston Villou a on vtřelil všech 7 branek. Drake také vstřelil gól ve finále FA Cupu 1936, v utkání proti Sheffieldu United. Zapas tehdy skončil 1-0 pro AFC.