Arsenal „E“

 

A máme tu ďalšie písmenko z abecedy. Tento krát to je písmenko E . . .

 

 

 

 

 

 

 

Eastern Wanderers

Eastern Wanderers byl vůbec prvním protivníkem klubu. Pod záminkou „Dail Square“, zakladající členové odehráli přátelské utkání 11. Prosince 1886 na hřišti v Isle of Dogs. Tým hrál v provizorních drezech s provizorním názvem a místem utkání a vyhrál 6-0. Klub ukončil svou první „sezónu“, která zahrnovala několik přátelských zápasů, se sedmi výhrami a remízou z deseti utkání.

Eastham

Hbitý a půvabný fotbalista George Eastham vyhrál 19 mezinárodních trofejí a strávil šest let na Highbury. Ještě než ho Bertie Mee prodal roku 1966 do Stoke City stačil pozbírat 207 startů za AFC a vstřelit 40 gólů. Byl v klubu velice populární, Estham zaznamenal významné vítězství. Bitva hráčů o svobodu kontratku po rozhovorech u Soudu kdy Newcastle odmítl povolení na opuštění klubu v rocw 1959. Eastham byl oceněn OBE v roce 1973.

East Stand

Uchvatný East Stand je mistrovské dílo které bylo vybudováno v roce 1936 panem Williamem Binniem. Stavba doplnila sousední Victorian house. Hlavní vchod má TERRAZZO podlahu se znakem klubu a bronzovou sochou Herberta Chapmana. V této budově se nalézá Hlavní kancelář na Highbury a mimo jiné taky šatna, zasedací místnost, denní bar a mistnost pro tiskové konference.

England

V historii klubu, bylo zatím sedm hráčů, kteří nosili kapitánskou pásku Anglie – David Jack, Eddie Hapgood, George Male, Alan Ball, Tony Adams, David Seaman a Martin Keown. Kenny Sanson nastoupil za Albion s kapitanskou paskou v 86 utkáních. AFC také drží rekord v počtu hraču v Anglické reprezentaci. 14. listopadu 1934, sedm hráčů Gunners bylo u výhry 3-2 v přátelském utkání proti Mistrům Světa z Itálie.

Epstein

Jacob Epstein byl slavný expresionistycký sochař, který vytvořil sochu Herberta Chapmana, ktrerá stají v maramorové síni na Highbury East Stand. Narodil se v Rusku a jeho Polští rodiče v USA v roce 1880, ale roku 1907 dostali Anglicke občanství , poté co se přestěhovali do Londýna roku 1905. Epstein se oženil s Kathhleen Garman v roce 1920 mu byl udělen rytířský titul. Zdědil ttu významnú plaketu v jeho rodnom domove v Deerhurst Loughton.