Arsenal „F“

 

 

A máme tu další písmenko z abecedy. Tento krát to je písmenko F. . .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FA Cup

 

Arsenalu se podařilo tuto trofej získat 10x – pouze Manchester United získal tuto trofej více krát. Herbert Chapman dovedl Gunners k vítězství nad Huddersfield v roce 1930 – první klubová trofej. Arsenal porazil ve finále Sheffield United, Liverpool (dvakrát), Man Utd (dvakrát), Sheffield Wednesday, Newcastle, Chelsea a Southampton.

Famous Fans

Je taky spousta známých osobností co patří mezi fanoušky Arsenalu.Patří mezi ně například Kevin Costner, Clive Anderson, John Lydon, Ray Davies, Tom Watt, Bradley Walsh, Melvyn Bragg, John Challis, Alan Davies and Colin Firth. Prince Herry mezi ně také patří stejně jako George Carey, bývalý Arcibiskup z Canterbury.

Finals

Arsenal se probojoval do 27 finálových utkání různých pohárů. V FA Cupu 10x zvedali trofej nad halvy a 7x odešli poraženi. Gunners se probojovali 5x do finále League Cup, z toho 2x trofej získali. V Evropě, vyhráli 1x Cup Winners' Cup ze tří účastí ve finále. Dále vyhráli Fairs Cup, ale prohráli ve finále UEFA Cup. Taky se dostali do finále Champions League, ale naneštěstí prohráli.

'Five Minute Final'

To slovní spojení vzniklo roku 1979, kdy Arsenal hrál finále FA Cup proti Manchester United. Gunners se dostali do dvougolového vedení díky gólům Talbota a Stapletona. Pět minut před koncem utkání, si už všichni mysleli že je rozhodnuto a že Arsenal zvedne pohár nad hlavy a bude s fanouškama oslavovat. Ale United dokázali dvakrát skórovat a vyrovnat tak na 2 -2, ale Gunners se nevzdali a v posledních sekundách zápasu přidali třetí gól Alan Sunderland a Arsenal mohl slavit.

Football

Zakládající členové díky kterým vznikl Arsenal football club, zorganizovali dobrovolnou sbírku, kterou se našly zdroje na první fotbal z roku 1886. Původních 15 hráčů přispělo 6d(2,5 pence). David Dasnkin velkorysost pomohla sehnat zbytek peněz. Skot přispěl 3sillings(15p).

Friar

Několik lidí prokázalo jak moc jsou spjatí s Arsenalem a kolik mu byli ochotni věnovat tak jako Ken Friar. Přišel na Highbury roku 1950 jako zaměstnanec a vedl si znamenitě na všech pozicích co vykonával, včetně tajemníka klubu a generálního ředitele. Byla mu udělena cena OBE v červnu 2000. Fair byl zvolen ředitelem klubu a tak pokračuje ve své funkci a pomohl tak Arsenalu dohližet na výstavbu nového stadionu.