Arsenal „H“

 

 

A máme tu další písmenko z abecedy. Tento krát to je písmenko H. . .

 

 

 

 

 

Hapgood

Jeden z mazaných přestupů Herberta Chapmana, Eddie Hapgood se stal kapitánem Arsenalu a Anglie a během dominoval jak v klubu tak i v reprezentaci. Hapgood odehrál 393 ligových zápasů za Arsenal, vyhrál pět titulů a dvakrát FA Cup. Poprvé vedl Anglii jako kapitán 14. litopadu 1934, společně s šesti spoluhráči porazili na Highbury 3-2 mistry světa z Itálie.


Henry

Thierry Henry si již zajistil místo mezi legendami Arsenalu. První hřáč který vyhrál cenu PFA a zároveň FWA footballer of the year v posobě následujících sezónách, Henry je motor stroje Arsene Wengera. Skvělý Francouský útočník ukazoval všem divákům kde jsou jeho přednosti – rychlost,vize ….. Překonal Rekord Iana Wrighta v 185-ti vstřelených gólech, tento rekord překonal v říjnu 2005 dvěma góly proti Spratě :-).


Highbury

Highbury bylo domovem Arsenalu od roku 1913, když pozemek pronajatý univerzitou Sv. Jana stal dostupným. Klub se na toto místo přestěhoval a odkoupil ho v roce 1925. Stadion Arsenalu, oficiálním název byl jeden ze skutečně skvělých a popularních míst anglického fotbalu. S elegantním East Stand a působivým North Bank

Hill-Wood

Hill-woodova rodina je v popředí fotbalového klubu Arsenal již po sedmdesát let. Sir Samuel Hill-Wood se stal prezidentem klubu v polovině třicátých let a jeho syn Denis přebral jeho post roku 1961. Po smrti Denise v roce 1982, se jeho syn Peter Hill-Wood stal jeho nástupcem a tuto pozici vykonáva dodnes.

Honours

Od vítězstí FA Cupu 1930, Arsenal nikdy nebyl daleko od stříbra. Titul ze sezony 2003/2004 byl třináctým klubovým a celkem tři se podařilo získat pod vedením Arsene Wengera. Gunners získali desetkrát FA Cup a Ligový pohár dvakrát. V evropských soutěžích Arsenal vyhrál Cup Winners' Cup a jednou Fairs Cup.


Hornby

Spisovatel Nick Hornby poprvé oslovil většinu fanoušků Arsenalu vydáním knihy Fever Pitch, která se stala bestsellerem. Kniha je příběhem o jeho životě jakožto fanouška Arsenalu a končí nezapomenutelným vítězstvím titulu v sezńě 1988/89. Mezi jeho další uspěšné tituly patří High Fidelity(Všechny moje lásky), About a Boy(Jak na věc), How to be Good(Jak být dobrý) a 31 Songs.

HorseKůň byl pohřben po North Bankem když byl přestavován v třicátých letech. Jeden z dodavatelů, který vykládal smetí do díry na North Bank, se dostal přilš blízko okraji a jeho kůň i s vozíkem spadl do díry. Zachránit raněného koně nebylo možné a tak byl pohřben v základech této tribuny.

Howe

Don Howe se objevil v drezu Arsenalu 74-krát během jeho působení v šedesátých letech, předtím než se z něj stal taktický mistr, který roku 1971 vyhrá a Arsenaleml Double. Později odešel trénovat W.B.A. Ale vrátil se zpět do Arsenalu kde působil až do roku 1983 kdy se jeho nástupcem stal Terry Neil. Pomohl vyhledat napřiklad Tonyho Adamse před svým odstoupením roku 1986 ale ještě jednou se vrátil k praci s Academy předtím něž loňského léto odešel.

Huddersfield Town

Huddersfield bylo přechozí působiště legendárního Herberta Chapmana, než se v květnu 1925 připojil k Arsenalu. Legendární manager dovedl Terriers k hat-tricku v ligových titulech ve dvacátých letech. V roce 1930 uspěl i s Arsenalem, když ve finále FA Cupu porazil Huddersfield a získal tak první titul pro AFC. Arsenal tentop zápas vyhrál 2-0 a góly zařídil Alex James a Jack Lambert