Arsenal „I“

 

 

A máme tady další písmenko z abecedy. Tentokrát to je písmenko I. . . 

 

 

Inamoto

První Japonský fotbalista v Arsenalu. Juchin Inamoto přišel na Highbury v letě 2001 a byl v klubu i o rok později, když Arsen Wenger dovedl Arsenal k Doublu. Nicméně, Inamoto hrál v té sezóně pouze čtyřikrát a neobjevil se ani jednou v Premier League. Zaujal na Světovém šampionátu, který byl právě v Japonsku a Korei, ale brzy se přesunul do Fulhamu.

Injuries

Steve Morrow bude vzpomínán jako střelec rozhodujícího gólu v Coca Cola Cupu 1993, ale také pro své neobvyklé zranění, které utrpěl brzy po konečném hvizdu. Vítězové byli vyhazování do vzduchu Tony Adamsem, spadl přes kapitánovo rameno a zlomil si ruku o drn. Morrow zmeškal předávání trofeje a medailí, když tým později vyhrál FA Cup.

Invicta Ground

Roku 1890 se Arsenal přesunul z Plumstead High Street na nový stadion – Invicta, který už měl tribuny i šatny. Na jejich předchozím stadionu bylo hřistě ohraničeno lanem a lidé přišli na hřistě v počtu 500-1000. V dnešní době je to směšné číslo, ale v roce 1893 to byl ohromný dav.

Invincibles

Prestonův tým ze sezóny 1888-89 byl byl označenýn „The Invincibles“(nepřekonatelný), poté co po celou sezónu nenašli přemožitele. Jejich obdivuhodný výkon zůstal uninikátním až do sezóny 2003/2004, kdy Gunners pod vedením jedinečného Mr. Arsene Wenger dokázali projíl Premier League bez jediné prohry!! Je to ještě užasnější, když si člověk uvědomí, že v 19. století museli odehrát „pouze“ 22 zápasů, zatímco v sezón 2003/2004 jich bylo 38!