Arsenal „J“

 

A máme tu další písmenko z abecedy. Tento krát to je písmenko J. . .

 

 

 

Jack

David Jack, další z členů týmu Herberta Chapmana z let 1930, měl tu poctu skórovat jako první ne stadionu ve Wembely – tehdy se psal rok 1923 a on hájil ještě barvy Boltonu černého koně FA Cupu. Byl v Anglické reprezentaci když se přidal k Arsenalu a pomohl Gunners k prvnímu tytuli v FA cupu a prvnímu titulu v lize, to vše pod dohledem vynikajícího Chapmana!

James

Jeden z nejlepších fotbalistů, který kdy pobíhal po fotbalových trávnících. Alex James byl svého času hvězdou a ústřední postavou králování Arsenalu v 30. letech. Pověstný plandavé kraťasy, James otevřel skore ve finále FA Cupu 1930 a dopomohl tak Arsenalu k hitoricky první trofeji. Odešel po dalším triumfu v FA Cupu a také během svého působení na Highbury získal čtyři tituly.

Jennings

Když roku 1977 Jennings přestoupil od Sp*rs do Arsenalu, někteří očekávali že bude mít problémy s popularitou, kterou si užíval na White Hart Line. Opak byl pravdou. Jennings odehrál za Gunners 326 zápasů, byl velice uznávaným hráčem. Neatraktivní ale zato statečný a efektivní, Jennings pomohl Arsenalu dostat se čtyřikrát do finále a v roce 1987 byl oceněn OBE.

Jersey

Kluzký drez Dana Lewise byl zodpovědnej za prohru Arsenalu ve finále FA Cupu 1927, proti Cardifu. Lehká střela vyklouzla gólmanovi z náruče a on ji pouze pomohl svám loktem za brankovou čáru. Po zápase, se Tom Whittaker zasadil o to, aby brankáři měli pokaždé nový nenošený drez.

JVC

JVC začalo Arsenal sponzorovat od uzavření asociací mezi fotbalovými kluby a obchodními firmami, které bylo přibližne 1980tých letech. JVC vydželo sponzorovat Arsenal 18 let. V roce 1999 se stala sponzorem Gunners SEGA. Nynější sponzor na drezch Arsenalu je Fly Emirates(letecká společnost).