Arsenal „K“

A máme tu další písmenko z abecedy. Tento krát to je písmenko K. . .

 

 

 

 

 

 

Kelly

Záložník Eddie Kelly byl nedílnou součástí legendárního týmu, který v roce 1971 vyhrál double. Ačkoliv nebyl obdarován velkou rychlostí, jeho síla a robustní postava dávala týmu potrebnou oporu pro získání trofejí. Eddie obvykle dával rozhodující góly, významně pomohl v roce 1970 ve finale Fair Cupu proti Anderlechtu a také ve finále FA Cupu 1971 proti Liverpoolu. V roce 1976 přestoupil do QPR, tehdy měl za Arsenal odehráno 222 zápasů a nastříleno 19gólů.


Kelsey

Brankář Jack Kelsey si odbyl svůj debut v dresu Arsenalu v roce 1951 při domácí porážce 5-2. I přes tento brzký neuspěch se postupem času stal brankářem světových kvalit. Během období které bylo pro Gunners ne zrovna povedeným(50. a 60. léta) odehrál celkově za Arsenal 351 zápasů. Přezdívali mu "the cat with magnetic paws"(kočka s magnetickými tlapkami). Jack zemřel v Londýně března 1992.


Kennedy

Útočník Ray Kennedy byl dalším vele důležitým hráčem při doublu 1971. Ray byl původním povoláním cukrář, právě on vstřelil hlavou gól který rozhodl, o titulu 1971 na White Hart Lane. V roce 1974 se přesunul do Liverpoolu kde vyměnil i svou hráčskou pozici z útočníka na záložníka. Tento přesun mu přinesl odměnu v podobě 10 trofejí během šesti let na Merseyside. Při odchodu do důchodu byla Rayovi zjištěna závažna Parkinsonova choroba.


Keown

"There's only one Keown" znělo ze vsech tribun na Highbury při rozlučkovém zápase Martina Keowna, který se během 20 let vlastně 2x přestoupil do Arsenalu. Ačkoliv Martin hrál za Aston Villu a Everton mezi sezonami s Gunners, stal se nepostradatelnou součástí naší jedinečné obrany obrany a během jeho působení v Arsenalu se mu podařilo získat tři ligové trofeje a třikrát FA Cup. Také získal přes 40 anglických ocenění.


Kit

Dřívější brankář Nottinghamu Forest Fred Beardsley byl jedním z patnácti zakládajících členů Arsenalu v roce 1886. Club v pocatcich nemel vlastni drezy a tak Beardsley zeptal svého předchozího zaměstnavatele, jestli nemaji nějake stare drezy. Ke svému překvapení mu klub poskytl celou soupravu a diky tomu hraje Arsenal v cerveno bile kombinaci dodnes. Dresy Arsenalu vyraběly věhlasné firmy jako Umro nebo Adidas, nyní je hlavním dodavatelem Nike.


Knighton

Po ukončení 1. světové války, Leslie Knighton by jmenován, aby vedl nově podporovaný Arsenal. Se zvyšujícími se dluhy a přestupovým limitem £1000, Kinghton během svého působení na lavičce Arsenalu končil na konci sezóny ve středu tabulky a tak se roku 1925 začalo mluvit o jeho výpovědi. Byl vyhozen po šesti letech ve funkci. Ke svému odchodu měl jednu připomínku: "Každý si myslí, že utrácet velke sumy peněz za přestupy nejsou potřeba". Jeden muž to dokázal….Herbert Chapman.