Arsenal „L“

 

A máme tu další písmenko z abecedy. Tento krát to je písmenko L. . .

 

 

 

 

 

Ladies

Arsenal Ladies FC byl utvořen v roce 1987 současným ženským magerem Vickym Akerenem. V 16-ti leté historii získali 19 trofejí: 6x Premier League, 6x FA Cup a 7x League Cup. Minulou sezonu ziskali dokonce double, poté co ve finále FA Cupu zdolaly Charlton 3-0 a Fulham 3-1 v posledním utkání v lize. Největším úspěchem v UEFA Cupu je čtvrtfinále v roce 2002, ale děvčata věří, že se v další sezóně zlepší.

Leicester

Leicester byl soupeřem Arsenalu v několika důležitých zápasech Gunners historie. Naše vůbec první utkání na Highbury bylo právě proti Leicesteru Fosse, které jsme prohráli 2-1. Oba týmy se také utkali v mimořádnem zapase který skončil remizou 6-6, to bylo v roce 1930. Byla to nejvyšší remíza v historii Anglické první třídy, pouze zápas z roku 1960 mezi Charltonem a Middlesbrough tento výsledek zopakoval.

Lewis

Kdyby nebylo 2. světové války, Reg Lewis by mohl být nejlepším střelcem v hitorii Arsenalu. Jeho 118 zásahů v 176 zápasech ho řadilo na 10. místo, ale nakonec od roku 1935 do 1953 zaznamenal ohromujících 392 gólů v 451 utkáních. Jeho nejslavnější chvilka byla ve finále FA Cupu, kdy vstřelil oba góly, při výhře 2-0 nad Liverpoolem.

Lishman

Doug Lishman byl produktivnim útočníkem Arsenalu od konce 40. let do poloviny 50. let. Byl zakoupen z Walsall z třetí divize, nasázel úctyhodných 137 gólů v 244 utkáních za Gunners, což odpovídá gólu v kadém druhém zapase. Tato schopnout střílení branek, mu zajistila v historické tubulce střelců Arsenalu šesté místo.

Ljungberg

Švéd Freddie Ljungberg spolehlivě bavil diváky na stadionu svým červeným kohoutem. Jeho skvělá křídelní hra mu také získala spoustu obdivovatelů. Freddie měl snad nejlepší možný úvod do klubu, když v debutovém utkání proti Manchesteru United vstřelil gól. Pravidelně dával góly ktreré rozhodovaly utkání, nejinak tomu bylo třeba ve finále FA Cupu 2001 a 2002.

Loughborough Town

Rekordní výhru a prohru Arsenal absolvoval se stejným soupeřem. Woolwlwich Arsenal cestoval do Loughborough Town k utkání 2. divize. Bylo to 12. prosince 1896 a Arsenal zde utrpěl nějtěžší porážku 8-0. Naše odplata se uskutečnila o čtyři roky později, výprask 12-0 proti Loughborough na domácím hřišti Manor Ground. Toto vítězství se stalo našim největším vítězstvím a je jím dodnes.

'Lucky Arsenal'

Toto slovní spokení poprvé použil manager Arsenalu Herbert Chapman, když poprvé použil k svělému úspěchu revoluční “WM” formaci. Hrál s levým křídlem Cliffem Bastinem a uprostřed s útočníky Alexem Jamesem a Davidem Jackem. Jejich schopnost dávat góly z breaku, když byl Arsenal pod tlakem, přiměl jednoho pozorovatele titulovat je na “lucky”.