Arsenal „N“

 

A máme tu další písmenko z abecedy. Tento krát to je písmenko N. . .

 

 

 

 

 

Neill

Terry Neill odehrál přes 270 zápasů za Arsenal a ve 20-ti letech se stal nejmladším kapitánem klubové historii. Ale bude to jeho kariera managera na kterou se bude nejvíce vzpomínat. Neil prošel Severní Londýn, poté co ténoval Tottenham a dovedl Arsena do Evropského finále a do třech po sobě jdoucích Finále FA Cupu na konci 70. a začátku 80. let. Trofej si nakonec získal v roce 1979. Club opustil roku 1983.

 

 Nelson

Rodák z Belfástu Sammy Nelsom odehrál v letech 1969-1981 za Arsenal 338zápasů. Veselý a smypatický charakter, Sam udržoval skutečnou náklonost jak k týmu tak k fanouškům. Pomohl Arsenalu vyhrát FA Cup 1979 a získal přes 50 ocenění jakožto levý obránce Severního Irska. Ale později ztratil své místo v Arsenalu, které zaplnil Kenny Sansom a přestoupit tedy roku 1981 do Brightonu.

Nicholas

 

Útočník Charlie Nicholas měl právě jednadvacet let, když přestouli léta 1983 ze Celticu do Arsenalu. Tento produktivní útočník ze Severního Londýna, v poslední sezóně za Bhoys nastřílel přes 50 gólů. „Champagne Charlie“ v Arsenalu okamžitě navízal na výkony ze Celticu a deklarolav to napřiklad dvěma góly do sítě Sp*rs, při výhře 4-2 venku v Boxing Day. Charlie vsítil za Arsenal 54 gólů v 184 zápasech. V Lednu 1988 přestoupil do Aberdeenu.

Norris

 

Henry Norris byl původně prezident Fulham FC ale vložil se do nákupu Arsenalu během sezóny 1910/11, kdy klub čelil bankrotu. Norris byl samorostlý člověk, který zvýšoval své bohatství rozvojem nemovitostí, ale vedls své fotbalové kluby jako obchod. Do podvědimí lidí se dostal i tím, že přesunul Arsenal z Plumstead na Highbury roku 1913 a po 1. Světové Válce pomhl klubu do Division One.

North Bank

Dvou patrová tribuna za brankou severního konce stadionu je světově proslulá jako North Bank. V roce 1935, rok po smrti Herberta Chapmana, nad terasou byla pristavena strecha a jedinečné trenérovy hodiny byly přesunuty na nově pokřtěný Clock End. Počátkem 60. let byla terasa North Bank pojmenována „The Laundry End“(laundry – prádelna). Takto byl přezdíván už od vzniku Highbury, dokladem toho je parní prádelna za stadionem na Gillespie Road. Poslední úprava tribuny proběhla roku 1993 a její kapacita byla pěkných 12,500 diváků.

North London Derby

Pouze čtyři míle odděluje od sebe dva stadiony severního Londýna. Tottenham Hotspur je místním rivalem Arsenalu od přestěhování klubu na Severní břeh Temže prku 1913. První vzájemný zápas se odehrál 4. prosince 1909, kdy Arsenal pokořil svého soupeře 1-0. V následujících 150 střetnutích, si Arsenal drží bilanci 61 vítězství zatímco Sp*rs 49 vítězství. Arsenal dokázas s Tottenhamem neprohrát 10 utkání vřadě, toto je nejdelší serie neporazitelnost vůči ostatním klubům. Je to táké 10 let co Tottenham nevyhrál na Highbury.