Arsenal „O“

 

A máme tu další písmenko z abecedy. Tento krát to je písmenko O. . .

 

 

 

 

 

Old Trafford

 

Old Trafford, domov Manchesteru United, byl svědkem mnoha pomětihoných vystoupení Arsenalu. Jako například památna noc 8. května 2002. Arsenal přijel na Manchester stím, že pokud uhraje alespoň remízu pozvedne nad hlavy Premiership titul a zkompletuje tak třetí ligová a FA Cup Double. Ve velice napjatém utkání Sylvain Wiltord vstřelil gól, který zajistil Arsenalu titul. Na tomto hřišti byly také k vidění tři po sobě jdoucí semifinále FA Cupu 2001,2002 a 2003, které Arsenal vyhrál.

 

O'Leary

David O'Leary odehrál za Arsenal víc zápasů něž jaký koliv jiný hráč. Mezi lety 1975 a 1993 Irský stoper nasbíral v dresu Gunners 722 zápasů v nichž vstřelil 14 gólů. O'Leary posbíral během svého účinkování v klubu dva ligové tituly, dva FA Cupy a Ligový pohár a také vyhrál 68 ocenění ve své zemi. Po skončení aktivní kariery se stal managerem. Nejprve trénoval Leeds United a poté Aston Villu.

 

One-nil to the Arsenal

 

Tento song, souznačný s Arsenalem, údajně vznikl v roce 1994 v semifinále evropského PVP při prvním utkání na Parc des Princes, domácím stadiónu PSG. Domací fanoušci nepřetržitě zpívali "Allez Paris St Germain… Allez Paris St Germain" tuto povědomou melodi zpívali od začátku utkání. Když Ian Wright otevřel svým gólem score zápasu AFC fans začali zpívat "1-0 to the Arsenal" a tak se zrodila legenda.

 

Overmars

 

Létající holandské křídlo Marc Overmars byl představen tisku na Highbury 17. června 1997, ve stejný den jako Emmanuel Petit a Gilles Grimandi. Skěvele se uvedl už v první sezóně, kdy nastřílel 16. branek a pomohl tak hned ve své první sezóně získat Double(Ligový titul a FA Cup). Stačí si vzpomenout na jeho dva góly v rozhodujícím utkání sezóny proti Evertonu, nebo nebo jeho gól ve finále FA Cupu na 2-0 proti Newcastelu.