Arsenal sa dohodol so Zenitom

altArsenal sa podľa oficiálnej stránky Zenitu dohodol na prestupe Andreia Arshavina.

Arshavin teraz rokuje s Arsenalom o podmienkách kontraktu, ale Zenit tvrdí, že jeho požiadavky sú mimo rozpočet Gunners.

„V podstate je dosiahnutá dohoda medzi klubmi o prestupe Arshavina,“ píše sa na oficiálnych stránkach Zenitu.

„Momentálne jedinou prekážkou realizácie prestupu sú osobné požiadavky Andreia Arshavina.“  

/skysports/

 

altUžívateľ menom Patrick preložil priamo z oficiálnej stránky Zenitu úplné znenie článku (v azbuke), za čo mu ďakujeme:

Rozhovory o přestupu AA mezi Zenitem a ARS se prodlužují. Kluby dosáhly základní dohody o přestupu za podmínek, které uspokojují obě strany a odpovídají reálné tržní ceně fotbalisty.

Momentálně základní překážkou o realizaci dohody jsou osobní požadavky AA. Hráč a jeho agent požadují od ARS výplatu, která je pro vedení ARS nepřijatelná.

V současné době je ARS ochoten vyplnit požadavky hráče pouze na úkor snížení přestupové částky. V první řadě AA není připraven souhlasit se snížením svých požadavků osobního kontraktu a tím brzdí přestupová jednání, zpochybňujíc tím všechna dosud dosažená ujednání mezi kluby.

Zenit se nezříká své připravenosti prodat fotbalistu a pokračuje v rozhovorech a předložil ještě jedno řešení ze současné situace. 

Možným řešením snížení přestupové ceny se může stát hráčovo vyplacení kompenzace za předčasné ukončení 4 letého kontraktu. Klub vyplatil Aršavinovi při podpisu smlouvy v roce 2006 jednorázovou odměnu 5 mil. euro za dodržení 4 letého kontraktu, hráč se může ze smlouvy předčasně vyplatit částkou 2,5 mil. euro a tato částka bude započtena do přestupové částky.

/fc-zenit.ru/