Arsenal se blíží získání Lee Cattermola, budoucnost Tourého je nejasná

Podle televizní stanice Sky Sports chce Arséne Wenger do svého mužstva přivést záložníka Wiganu Lee Cattermola, zatímco Kolo Touré už je jednou nohou v Manchesteru City…

Anglický hráč přestoupil k Latics teprve před rokem z Middlesbrough, a svými výkony velmi zaujal skauty předních anglických týmů, není proto divu, že by ho do svého mužstva rád získal nejen Wenger, ale údajně i Rafael Benitéz.

Cattermole si taktéž vedl skvěle i na EURU do 21 let, kdy se výraznou měrou podílel na tom, že se mužstvo Stuarta Pearce dostalo až do finále.

Do boje o hráče se navíc podle všeho zapojil i Steve Bruce, který jej minulý rok koučoval, nyní však působí v Sunderlandu.

Wigan si svého hráče ale velmi cení, už totiž odmítl dvě nabídky Black Cats, bývalý obránce Manchesteru United se ale nevzdává, a chce na hráče podat nabídku v hodnotě 10 miliónů liber.

Vlastník Wiganu Dave Whelan ale odmítá svůj klenot pustit do „průměrného“ Sunderlandu, ovšem podle zákulisních informací by se nemusel zdráhat pustit ho do mužstva z „Big Four“.

Respektovný server goonertalk.com zase přišel s informací, že Kolo Touré už je jednou nohou v Manchesteru City. Přestupní částka by se měla pohybovat okolo 14 miliónů liber, a pokud by byl transfer dotažen do úspěšného konce, reprezentant Pobřeží Slonoviny by se stal během týdne už druhou posilou Citizens, kterou by miliardářský klub získal z Arsenalu.

Spekulace o jeho odchodu navíc rozvířil fakt, že se dnes zkušený stoper nezúčastnil tréninku s mužstvem.

/skysports, goonertalk/