Arsenal se bude připravovat v létě i v Německu

 

O tom, že část letní přípravy stráví Arsenal v Číně, jsme psali již ZDE.


Nyní však prosakují další informace, které tým z Ashburton Grove přeci jenom trochu přibližují fanouškům ze středu Evropy. Arsenalinsider prozradil, že Arsenal doplnil seznam svých přípravných zápasů o dva evropské týmy, jmenovitě o 1. FC Koeln a Benfiku Lisabon.

 

Takže Arsenal přijede do Německa, aby zde 23.7.2011 odehrál přátelský zápas s FC Koeln, zápas v Lisabonu se uskuteční 6.8.2011. Je důležité si připomenout, že mezi zápasy v Německu a Portugalsku se uskuteční Emirates Cup.  Tam Arsenal přivítá týmy  Boca Juniors, Paris Saint Germain a New York Red Bulls.

Navíc, jak jsme již informovali, se Arsenal v létě bude připravovat v Malajsii a Číně a odehraje tam několik přátelských zápasů, dost možná i s nějakou reprezentací toho regionu. Vše nasvědčuje tomu, že to bude právě Malajsie.

Začátek nové sezóny zdá se bude docela pro hráče pracovitý. Obzvlášť i proto, že kanonýři se zřejmě po nedělní porážce doma s Aston Villou nevyhnou kvalifikaci Ligy Mistrů, protože na třetí místo se může dostat, za předpokladu vítězství v odloženém zápase se Stoke, manchesterské City. První zápas předkola LM se dá očekávat ve třetím týdnu a zahájeni EPL ve druhém víkendu, oboje samozřejmě v srpnu.

Zdá se, že příští sezóna bude i delší než ta stávající a její průběh bude komplikovat Pohár afrických národů a klíčové zápasy kvalifikace na EURO 2012, na které bude muset Arsenal uvolňovat své nejlepší hráče.

Předsezónní příprava zatím v kalendáři vypadá takto :

16.7.2011 utkání s čínským Hangzhou Greentown

XY 2011 Kuala Lumpur – nepotvrzeno

23.7.2011 Kolín (SRN), 1. FC Koeln

30.7.2011 Emirates Cup  : Arsenal v Club Atletico Boca Juniors

31.7.2011 Emirates Cup : Arsenal v New York Red Bulls

Vše tak nasvědčuje tomu, že Arsenal v létě zlomí hned dva tradiční pilíře letní přípravy, a to soustředění v rakouském Bad Waltersdorfu a zahajovací zápas s FC Barnet na Underhill Stadium, který se hrál většinou mezi 17.-19.7.. Tedy pokud Arsenal nezačne svou přípravu již 14.7. tak jako v roce 2007.

 

/vlastní/