Arsenal se dohodnul se Stuttgartem na přestupu Gnabryho

Arsenal se dohodl se Stuttgartem na podmínkách přestupu Serge Gnabryho. Záložník přestoupí na Emirates Stadium v červenci (júl), kdy dovrší 16ti let.

Gnabry se nyní vrátil do německa, po 10denní zkoušce u Arsenalu, během kterého se zůčastnil dvou utkání za zavřenými dveřmi, přičemž ve druhém proti Birminghamu skóroval. Dohoda zahrnuje částku kolem 100.000 Ł jako kompenzaci za tohoto vysoce ceněného playmakera.

Serge, který může reprezentovat jak Německo tak Pobřeží Slonoviny, je rychlý, silný ofenzivní záložník, který může hrát napravo, nebo pod hroty.

Byl klíčovou součástí Stutgartské U-16, která se zůčastnila Nike Cupu, kde byl vyhlášen Hráčem turnaje. V loňské ligové sezoně vstřelil 30 branek.

Očekává se, že Gnabry bude trénovat během zimní přestávky, která je v německé bundeslize v lednu, což mu dá šanci aklimatizovat se na život v Severním Londýně ještě před letním přesunem.

Zajímavost o Gnabrym: Je vynikajícím atletem, jeho 100m sprint je jedním z nejrychlejších v jeho věkové skupině po celé Evropě a pyšní se také úspěchy v různých soutěžích ve skoku do výšky.

Zdroj: /Youngguns/