Arsenal se ve čtvrtek představí na půdě švýcarského mistra

Arsenal ve čtvrtek odehraje první zápas letošního ročníku Evropské ligy. Od 18:45 se představí na hřišti Curychu.

Curych dominoval loňské sezoně švýcarské nejvyšší ligy, na druhou Basilej disponoval čtrnáctibodovým náskokem, v posledních třech zápasech sezony přitom získal jediný bod.

Švýcarský mistr byl díky titulu nasazen do druhého předkola LM. Na půdě Karabachu nejprve prohrál 2:3, druhý zápas po základní hrací době vyhrál 2:1, nakonec vypadl po prodloužení.

V předkolech EL mu to už vyšlo –⁠ nejprve si poradil s týmem ze Severního Irska Linfieldem 2:0, 3:0, proti skotskému Hearts vyhrál 2:1 a 1:0.

Působení v Evropě se výrazně projevilo do účasti v domácí soutěži, v sedmi zápasech získal pouhé dva body, před posledním Winterthurem je pouze díky lepšímu skóre.

Jak by mohla vypadat sestava Arsenalu?
Nestane-li se nic závratného, do branky jistojistě nastoupí Matt Turner, který si odbyde soutěžní premiéru. První start od první minuty by měl mít Takehiro Tomiyasu, k Robu Holdingovi se na stoperu připojí Ben White, místo levého obránce čeká na Kierana Tierneyho.

Záložní řada zůstává otazníkem. Střed pole by mohl tvořit pár Xhaka, Sambi, před nimi kooperovat trio Emile Smith Rowe, Fabio Vieira a třeba překvapivě i Marquinhos. Emile a Fabio by si mohli měnit pozice.