Arsenal 5 – 1 Shachtar – Hodnocení hráčů

Arsenal v pohodovém tempu přehrál neškodný Shachtar a pokud se nestane zázrak, postoupí ze skupiny z prvního místa. Dobře pro naše mladé pušky a klubovou pokladnu.


MotM je pro mne Dudu, zaslouží si to ne kvůli tomu gólu, ale pro to, že to byl a prostě (pro mne) stále bude kanonýr. Takže „hvězdičku“ dnes u nikoho od nás neuvidíte.

   5    snad ani není co hodnotit, za gól nemohl a jinak neměl co na práci. To co chytil, by „lapil“ i jiný, nikdo mu nedal šanci vyniknout, takže „5“ není kritika, ale realita. Pěkně chytil Adrianovu střelu, udržel si po celý zápas koncentraci. Spolu se mnou si určitě oddechl, když viděl, že minely dnes zůstaly na druhé straně hřiště.

   6   dobře podporoval útok po pravé straně, dozadu neměl co předvést, nikdo ho moc neprověřil, parkrát chyboval, ale bylo to právě dopředu, takže nám to neublížilo. Učí se přihrávky na jeden dotek, mění místo, raduje se po gólu, no řekněte, není lepší než Bac?

  5,0  a to hlavně za ten gól Eduarda, takovou chybu si stoper Arsenalu nemůže dovolit. Jinak pokud něco jiného přišlo, vyřešil. I když, byly to spíš stoperské prádniny a ne zápas. Připadá mi to, že trochu ztrácí v rychlosti, ale pokud bude N. 3, není co řešit.

  6 první gól v síti soupeře byl vlastně jeho, takový zapomenutý čert Djourou :-). Je vidět, že se sehrává s týmem a „ochutnává“ pomalu po strašné pauze fotbal. Potřebuje hrát a pak to bude lepší tak jako v závěru zápasu, i když, i tam byly občas díry. Adriano mu dal chvílemi zabrat, ale Johanka se nedal. Vybojoval penaltu, tak co proti němi říct? Pokud někdo zkusí něco o „div..“, narazí, u mne určitě.

   kdybych nedal MotM Eduardovi, měl by hvězdu Gael. Dnes to byl skutečně nevídaný výkon, snad dvoje plíce, jedny pro obranu, druhé pro útok. Přesné přihrávky, náběhy do volných míst, centry, sprinty po čáře, prostě smekám a odvolávám kritiku z Camp Nou. Jen by občas měl chytit rozum při útočném směrování, přeci jenom, jeho doménou je obrana.

  7,5  kdyby mohl jenom útočit, asi by to bylo za „10“. Ale je na pozici DM a tam to občas skřípalo. Jistě, dal krásný a určitě premiérový gól v LM, na druhý nádherně přihrál, ale kdyby nebyl Cesc stažený, nemohl si to dovolit. I když, borci z Ukrajiny nechali útočné choutky doma.

  ach ty jeho fauly, trochu zbytečné, ale to se vyrovná s věkem. Jeho přihrávky na jeden dotek, cit pro balón, nádherný gól po „ťukesu“ s Tomášem, prostě paráda. Nádherný výkon, zasloužená známka a aplaus po zápase. Takhle odcházely do šaten legendy Arsenalu, a jemu je teprve 18…..

  7  umí vystřelit, když se k tomu odhodlá a dostane nahrávku, paradoxně mu dnes nejlepší dal Song. To taky o něčem svědčí. Ale šestý gól v šesti zápasech, no řekněte pánové, kdo z vás to má 🙂 . A pak, krásně nahrál na pátou branku. Jinak mi vadí jeho přihrávky dozadu a trochu sobeckosti, ale to dnes zaniklo při úspěchu Arsenalu.

  6,5  hledal se, celý první poločas. Slabý výkon? Možná, ale nehrál měsíc a předtím taky nic moc, ani na MS. Rozjížděl se, to bylo vidět, navíc ta pentle byla skvostná, kdo by to chytil. Když se na to podívám s nadhledem, zase jsem viděl naše „kluky“ se s kapitánem usmívat a radovat se jako malé děti po gólech, kdy to bylo naposledy? Snad za časů TH14, či Hleba a Flaminiho. Tak věřím, že jim to zůstane.  

   7,5 bylo ho plné hřiště, fotbal ho bavil a nejen dnes. Pokud ho Boss v létě prodá, půjdu mu to osobně rozmluvit. Krásný a vyrovnaný výkon, držel si to celý zápas, neměl snad jednu slabou chvilku. Šajtle, kolmice, bago, sprinty, střelba, přihrávka na gól. Strašně mu přeji gól, zaslouží si to, stejně jako prodloužení smlouvy.

  7,5  dnes to bylo bez simulace, asi mu Boss dal co proto. Teď ale vážně… zlepšuje se v držení míče, i když dnes to byl soupeř, který se více podobal jeho známé francouzské lize. Jeho cit pro ofsajdovou linii se zlepšuje, dnes to při gólu vyšlo a ještě zbyl čas na „oční kontakt“ s postranním. Polyká strašné kilometry a to si dnes dovolil polevit při napadání rozehrávky. Boss měl dobrou ruku, říkejte si co chcete, vyrovnané výkony, góly, výběr pozice, chápu, že Boss ho dnes nestřídal za B52, nebylo proč.

Střídající hráči :

     škoda, že se netrefil po tom odraženém balonu. Mohl to být super návrat. Ale i tak opět přispěl nahrávkami na jeden dotek, i když, nějaká nepřesnost nechyběla. Držel zálohu po odchodu Cesca, opět ty jeho přihrávky, už  mne s tím přestává bavit :-D.

     Theo, Theo, skandování tribun při rozcvičení bylo slyšet naprosto zřetelně a jasně 🙂 … bylo perfektní ho vidět po delší době na trávníku, nebyl rozehraný, ale zapadl. Vítej Theo! Každý mu prominul jen tu jednu střelu, hlavně když provětrá v neděli Harta.

       nechápu, proč střídal za rozhodnutého stavu, raději měl přijít Carlos, tím nechci říci, že by Andrei nebyl užitečný.

/Patrick/