Arsenal slaví 100 let v Islingtonu

Fotbalový klub Arsenal FC oslaví v sezóně 2013/2014 sté výročí od přesunu klubu z Woolwiche do Islingtonu.

Klub začínal skromně jako Woolwich Arsenal a až přesun na sever Londýna položil pevné základy, aby se Arsenal mohl stát jedním z nejvýznamnějších klubů na světě.

Místní komunita těžila z přítomnosti klubu ihned, jak se v oblasti usídlil. Arsenal hned zpočátku finančně podporoval Islington War Memorial Fund, Great Northern Hospital, financoval stovky pracovních míst a domovů, které vznikly jako výsledek přesunu na Emirates Stadium v roce 2006.

Tuto sezónu vzdá klub poctu městské části, do které se před mnoha lety přestěhoval, a plánuje řadu aktivit, které tento významný milník připomene.

V průběhu víkendu Emirates Cupu klub daroval 1913 vstupenek řadě organizací, včetně místních škol v Islingtonu, komunitních a charitních projektu, do kterých je klub zapojen.

Každý týden je více než dva tisíce lidí zapojeno do čtyřiceti různých komunitních programů, které podporuje městská část, a které se konají na pětapadesáti místech. Za těch osmadvacet let, co je Arsenal zapojen do komunitních programů, je odhadováno, že lidé z klubu věnovali těmto programům více než šest milionů hodin.

Na podzim budou mít fanoušci možnost zjistit více o tom, jak pomáhá klub tvarovat místní historii. Inslingtonské muzeum bude pořádat speciální výstavu “100 Years o Arsenal, na které bude představeno mnoho vzácných a zajímavých artefaktů připomínající přítomnost klubu v Inslingtonu.

V září také klub oslaví stoletý milník speciální událostí pro místní hodnostáře na Emirates Stadium, a zápas Premier League proti Stoke City, který se odehraje 22. září, věnuje oslavě stého výročí prvního zápasu na Highbury, ve kterém Gunners porazili 6. září 1913 2:1 Leicester Fosse.

Šéf exekutivy Ivan Gazidis k tomu řekl: “Jako klub jsme ohromně hrdí, že jsme součástí komunity v Islingtonu, a vždy budeme vděční městské části, že nás zde před mnoha lety přijala.“

“Pochybuji o tom, že Henry Norris, předseda Arsenalu, který navrhnul stěhování klubu na Highbury, mohl tušit, že tato akce povede následně až tam, kde jsme nyní, k velkolepému stadionu Emirates Stadium po tolika překrásných letech na Highbury, a se základnou fanoušků po celém světě.“

“I přes všechny ty změny v minulém století přetrvává závazek klubu veřejnosti v Islingtonu pevný jako nikdy. Těšíme se na to, až to všechno v průběhu sezóny 2013/2014 oslavíme.“

 

/Arsenal.com/