Arsenal 5-2 Spurs : Hodnocení hráčů

Tím šťastlivcem, na kterého připadlo dnešní HH, byl Áda. I když, v době, kdy si dnešní zápas rezervoval, byl spíš hrdina…

 

Záměrně jsem si dal hodinu na vydýchání, ale bohužel to vůbec nepomohlo a stejně bych dal všem nejraději desítky. Pokusím se být objektivní…=)

Wojciech Szczesny – 6 – S obdrženýmí góly nemohl prakticky nic dělat. Na takhle tečovanou střelu nejde zareagovat a vymyšlená penalta byla Adebayorem kopnuta výborně. Při ostatnách střeleckých pokusech Tottenhamu byl jistý.

  Bacary Sagna – 8,5 – Po slabých výkonech proti Milánu a Sunderladu se Bac vytáhl famózním způsobem. K výborné defenzivní práci přidal gól a asistenci a dokonce, což je u něj opravdu nezvyklým jevem, párkrát i moc pěkně nacentroval. Krom již zmíněné a vymyšlené penalty No Bale Today. Jen tak dál, Bacary!

  Laurent Koscielny – 8 – Znovu jistý, mnoho vyhraných soubojů ve vzduchu i ve hře 1 na 1. Adebayora se svým stoperským kolegou naprosto vymazal. Roste nám jedna z nejlepších stoperských dvojic nejen v Anglii.

  Thomas Vermaelen – 8 – Klasický Thomas. Platí u něj prakticky to stejné, co u Baca. Po slabém výkonu v Miláně na postu stopera smetl všechnu kritiku. Srdce naší obrany se vším všudy a tak vysoké hodnocení si zalouží i přes nešťastnou teč u prvního gólu. Tony Adams z Belgie =)

  Kieran Gibbs – 6 – Nemůžeme od něj po tak dlouhé herní pauze čekat zázraky, dostává se do zápasového vytížení, ale i tak jeho výkon hodnotím poměrne pozitivně. Krom situace u prvního gólu, kdy propadl pozičně, otevřel tak Sahovi cestu k naší brance a pak už s mu jen díval na záda odehrál dobrý zápas. V bránění až na výjimky bezchybný a i poměrně aktivní směrem dopředu.

  Alex Song – 8 – Stále to není ten dominantní Alex Song, kterého si pamatujem především z minulé sezony, ale dnešním výkonem se mu hodně přiblížil. Hodně vyhraných soubojů, dobrý v kombinaci a asistence na Theův druhý gól.

  Mikel Arteta – 7,5 – Taktéž si připsal jednu asistenci, když centrem výborně našel Sagnu. Kvalitní výkon. Jistý v rozehrávce, minimum ztrát, kvalitní práce směrem dozadu – tohle potřebujem.

  Tomáš Rosický – 9 – MOTM – Dneska byla volba extrémně těžká, ale nakonec jsem se rozhodl pro Rosu. KONEČNĚ se trefil a rozhodl tím tak North London Derby a já díky tomu budu asi ještě pár dní mít solidně vyřvaný hlasivky. Rozdíl ve výkonech našeho týmu, když na pozici playmakera hraje on nebo Ramsey je tak markantní, že už ho nemůže přehlížet ani Arséne a já jen doufám, že ho uvidíme v základu pravidelně. Krom všech pozitivních momentů s míčem na noze musím vyzdvihnout i jeho off the ball hru. Snad jsem ho dnes neviděl jít nebo vyklusávat, v permanentním pohybu s míčem i bez něj soupeřovi hru velice znepříjemňuje.

  Yossi Benayoun – 7,5 – Pravděpodbně nejlepší výkon Yossiho v našem dresu. Aktivní, rozjel mnoho akcí, poctivě se vracel. Opravdu se mi dnes líbil a to jsem z jeho nasazení do základní jedenáctky dvakratá nadšen nebyl..but Arséne knows.

  Theo Walcott –  8 – Opakoval bych se, kdybych znovu psal o tom, jak správně využít Thea. Je průměrný ve vedení balónu a driblingu, ale patří do nejužší světové špičky v timingu náběhu, akceleraci a zakončení v nejvyšší rychlosti. Když bude naše záloha dostatečně kreativní, je z něj pro obranu soupeře nezastavitelný cíl. První poločas nevýrazný, druhý excelentní = 2 góly.

  Robin van Persie –  9 – Top of the Tops. Náš kapitán je v současné formě možná nejlepším útočníkem planety a potvrzuje to téměř každý zápas. Dnes si připsal další gól a asistenci. Těžko si představít lepšího kapitána.


Střídající hráči

Carl Jenkinson – 6,5 – Pohodových 25 minut pro Carla, v kterých si stihl připsat dvě dobře provedené odebrání míče.

Alex Oxlade-Chamberlain – nehodnocen – Nijak výrazně se nezapsal do průběhu utkání.

Gervinho – nehodnocen –

Závěrem řeknu jen to, že tohle je Arsenal, který chci vídat pravidelně. Krásný zápas, kdy jsme se nevzdali, otočili utkání a rozdrtili rivaly. London si RED!

 

Áda