Hodnocení hráčů : Arsenal – Tottenham 5:2

 

Tak další NLD máme za sebou..

Szczesny  – 6 – Z gólů ho lze jen těžko vinit. U prvního ho nechala obrana na holičkách, když Wojta dobrým zákrokem vytáhl Defoeovu střelu, obránci nebyl pokryt dorážející Adebayor. Druhý gól Bale trefil dobře Laurentovi mezi nohama, tudíž měl minimum času na reakci. Jednou lehce podběhl centr, ale stihl se včasně vrátit. Hra nohama dnes parádní.

Sagna – 7 – Neměl to s Baleem jednoduché, svedl s ním mnoho soubojů, ale až na pár výjimek obstál. Směrem dopředu sice méně výrazný, než obvykle, ale několik centrů do vápna i tak vyslal a v kombinaci byl velice jistý.

Mertesacker – 7,5 – Moc rád bych dal dnes Perovi ještě vyšší známku, ten gól jsem mu opravdu moc přál, ale první inkasovaný gól bohužel padá hlavně na jeho vrub. Defoe se do vápna vřítil cestou přes jeho území a Per nezvládl zareagovat na jeho náběh, jak to dopadlo, všichni víme. Ale krom této situace mu prakticky nemám, co vytknout. Jen tak dál.

Koscielny – 7,5 – Kdyby nebylo druhého inkasovaného gólu v naší síti, dal bych mu 8. Opravdu parádní výkon ve všech aspektech, ale proti Baleovi to chtělo vyrazit o něco dříve. Každopádně taktéž chválím, především mnohokrát za prvotřídní tackling.

Vermaelen – 6,5 – Není to full-back, ale i tak dnes solidní výkon od našeho kapitána. Na začátku utkání mu Lennon dělal problémy, ale ty ustaly v moment Adebayorova vyloučení. Lennon neměl tolik prostoru k útočení a postupně se ze hry vytratil. V 2. poločase si Thomas udělal výlet do soupeřova vápna a dostal se do velmi slibné pozice, ale minul.

Arteta – 5,5 – Možná některým příjde známka příliž nízká, ale dnes to nebyl Mikelův zápas. Předvedl několik poměrně lehkomyslných ztrát, směrem dopředu prakticky neviditelný a především jsem ho takřka neviděl odebrat míč. Díky tomuto faktu si Bale mohl táhnout bálon přes střed z jedné strany hřiště na druhou poměrně bez problému, tady musím podotknout, že kdyby jsme měli klasického DM, tak by mu to umožněno nebylo. Ještě jednu výtku ode mě Mikel schytá za druhý gól. Když se mrknete na záznam, uvidíte, že místo toho, aby stíhal Balea a odebral mu balón, popřípadě tak na něj alespoň vytvářel tlak, zůstal stát a domáhal se autového vhazování. To by se tak zkušenému hráči stát nemělo, určitě dobře zná – „Hraje se, dokud rozhodčí nezapíská“. Myslím, že by Mikel měl dostat hodně brzy zasloužený odpočinek, Coquelin bude výborná náhrada a Arteta se pak snad vrátí plný sil a se starou herní pohodou, rozhodně ho takto potřebujem.

Wilshere  – 7 – Na Jackovi byla vidět obrovská snaha, touha a bojovnost. Nedaroval soupeři absolutně nic a za to bych mu chtěl rozhodně poděkovat. Co se výkonu směrem dopředu týče, pořád to není 100% toho, co Jack dokáže, ale to po něm stále ještě nemůžeme chtít. Měl několik světlých momentů a výborných pasů, ale bylo tam z jeho strany i několik nepřesností. Tak jako tak jde výkonostně rozhodně nahoru a z toho se můžeme jen a jen těšit.

Cazorla – 9 – MOTM – Nezastavitelný, jiné slovo mě dnes v jeho případě nenapadá. Dost možná nejlepší Sanhtiho výkon s kanónem na hrudi. To množství fabregasovsky-geniálních přihrávek bylo dnes neuvěřitelné. K tomu přidal neustálý pohyb, obrovské kvantum výborně prováděného dribblingu, red card faul na jeho osobu a samozřejmě gól a krásnou asistenci, u které bych se chtěl pozastavit. Santi byl v průběhu onoho průniku jasně faulován, ale místo toho, aby zůstal ležet a chtěl vymodlit žlutou kartu pro soupeře (Barcelona), vyskočil na nohy, akci dohrál a tak asistoval u velice důležitého gólu, klobouk dolů.

Podolski – 7,5 – Je až neuvěřitelné, jak málo potřebuje ke skórování. Když se podíváte na množství šancí, které má a kolik jich promění, tak je to opravdu velice vysoké číslo. Dneska si v kanadském bodování připsal 1+1 a k tomu přidal výbornou defenzivní činnost. Připomenu parádní obranný skluz na Balea v našem vápně.

Walcott – 8 – Permanentní nebezpečí pro obrannou linii soupeře. Neustále v pohybu, výborný timing náběhů v kombinací s jeho rychlostí je pro soupeře smrtící. Škoda, že mu nevyšla ještě nějaká šance gólově, příležitosti na to měl. Taktéž si dneska připsal 1+1 jako jeho kolega na druhém křídle. Snad ten problém s ramenem bude bez následků a SNAD už brzy podepíšeš, Theo!

Giroud – 8 – Jestli byl Santi dnes nezastavitelný, tak Oli byl naopak neuhlídatelný. Především v prvním poločase si s ním stopeři Totten*amu nevěděli rady a nebýt famozních zakroků Llorise, tak dnes Oli neodchází „jen“ s jedním gólem. Mnoho balónů sklepl, podržel a rozdal a především se rapidně lepší s balónem u nohy. Jasná ukázka, jak moc výkony hráče ovlivňuje sebevědomí. Pokud tímto tempem pojede dál, tak svůj cíl 12-15 gólů v lize bude mít splněný někdy v lednu.

 

Střídající:

Ramsey – 5 – Začal nadějně pěknou kolmicí na Thea, ale pak pomalu upadal do svého standartního výkonu. V situaci, kdy jsme mohli jít 4 na 2 nepochopitelně odevzdal míč soupeři nepřesnou přihrávkou, následovala další ztráta. V závěru mohl jít do gólovky, ale Sandro jeho cca 7mi metrový náskok lehce stáhl a o míč ho připavil. Myslím, že jíž zmíněný Coquelin by pro nás byl v daný moment na hřišti prospěšnější.

Santos – 5,5 – Taktéž se prezentoval jednou povedenou přihrávkou, jinak prakticky neviditelný. Několikrát se zapojil do kombinace.

Ox – 7 – Když v 86. minutě nastupoval, myslel jsem si, že ho nebude třeba za tak krátkou dobu hodnotit, ale to jsem se krapet spletl. Ox si těch svých pár minut na hřišti doslova vychutnal. Měl hned několik výborných průniků třešničkou na dortu byla asistence na Theův gól. Učebnicový příklad toho, jak by měl hrát žolík =)

Ikdyž se mi do toho vůbec nechce, tak závěrem bych chtěl podotknout, že jeden z adeptů MOTM z našeho pohledu je Adebayor. Kdyby nepředvedl totálně stupidní zákrok na Santiho na půli hřiště, mohl to být úplně jiný zápas. Objektivně musím připustit, že do oné 17. minuty byl Tottenham poměrně jasně lepší a vypadalo to na další demonstraci, jak je rozestavení 4-4-2 praktické narozdíl od našeho. Ale čert to vem, jdu to zapít =) London is RED!!!

P.S. Rezervuji si hodnocení i na další NLD, pokaždé, když jsem hodnotil, tak jsme ty slepice vyprášili 5:2, na tom něco bude!