Arsenal U-23 vs. Bayern Mnichov II

Tým Arsenalu U-23 se v úterý 23. ledna v rámci Premier League International cupu potkal s týmem Bayernu Mnichov II. Byl to poslední zápas základní skupiny a i tento zápas naši mladíci úspěšně zvládli a zvítězili v něm 5-2.

Mladíci zápas začali aktivně, první šanci si však vytvořili hosté, když střelu Adriana Feina musel mladičký fin Hugo Keto špičkami prstů vytěsnit nad horní tyč. Následovalo krásné sólo Reine-Adelaideho, který naservíroval šanci pro Willocka, ten však neuspěl.

A právě Willock připravil první branku pro střílejícího Vlada Dragomira a Arsenal se tak ujal vedení. To ještě do poločasu zdvojnásobil Reine-Adelaide, když zakončil ke vzdálenější tyči po centru Rowea.

Hosté se však po poločase do zápasu vrátili a během 11 minut skóre srovnali. Trefil se Awoudja a Wriedt. Tým Steva Gattinga si ale dvoubrankové vedení brzy vzal zpět, když se během pouhých dvou minut prosadil Osei-Tutu a podruhé v zápase Reine-Adelaide. Naší dominanci na konci zápasu ještě využil Rowe a přidal naši pátou a zároveň poslední branku zápasu do sítě Bayernu.

Díky tomuto vítězství jsme prošli základní skupinou bez porážky a postupujeme tak do vyřazovací fáze soutěže. Příště na naše mladé pušky čeká v rámci Premier League 2 venkovní zápas proti Sunderlandu. Doufejme, že kluci prodlouží sérii dobrých výsledků.