Arsenal U18 a U23

Další kolo odehrály mládežnické týmy Arsenalu. Pojďme se podívat, jak se jim o víkendu vedlo.

U-18: Brighton 0-2 Arsenal
Sobota 18. srpna, 12:00, The Amex Elite Football Performance stadium

Sestava Arsenalu: Okonkwo, Daley-Campbell, Swanson, Smith (C), Spencer-Adams, Ogungbo, Balogun, Olayinka, John-Jules, McEneff, Musah

Branky: 45. Roberts (vlastní), 87. Smith (pen)

Kwame Ampadu dovedl svůj tým ke druhému vítězství ze dvou zápasů poté, co mladíci porazili Brighton 2-0. Náš útok byl v zápase velmi aktivní, když Jordan McEneff trefil v úvodu zápasu horní tyč. Šance měli i Balogun a John-Jules, první branka však padla pro Brighton nešťastně, když si míč do vlastní brány srazil Roberts. Druhý gól pak přidal v závěru kapitán Matthew Smith z penalty, která následovala po faulu na hranici vápna na unikajícího Baloguna.

Arsenal se díky vítězství dostal na 3. místo, kde pouze díky skóre zaostává za špicí tabulky. V příštím zápase bude Arsenal doma hostit Leicester. Zápas se odehraje 25.8. ve 12:30.

U-23: Arsenal 1-1 Brighton
Pondělí 20. srpna, 20:00, Emirates Stadium

Sestava Arsenalu: Iliev (B), Osei-Tutu, Bramall, Gilmour, Ballard, Plezeguelo (C), Amaechi, Willock, Nketiah, Smith-Rowe, Nelson
Střídačka – Olowu, Okonkwo, Olayinka, Saka, John-Jules

Branky: 88. Nelson – 90. Connolly

Ani ve druhém zápase si pod vedením Freddieho Ljungberga nepřipsaly naše mladé pušky tříbodový zisk. První poločas nebyl příliš bohatý na šance ne obou stranách. Za zmínku stojí šance Nelsona, který však přestřelil bránu soupeře. Joe Willock dokázal přejít přes tři soupeře, zakončit se mu však již nepodařilo. V druhém poločase mohli skóre otevřít Nketiah, Nelson či Ballard. Ani jeden svou šanci neproměnil. Až střídající Saka zařídil skvělým průnikem do vápna šanci pro Nelsona, který se konečně prosadil. V nastaveném čase Aaron Connolly propálil vše, co mu stálo v cestě, a srovnal tak stav na 1-1. V posledních vteřinách předvedl Iliev skvělý zákrok a zachránil pro Arsenal alespoň bod.

Arsenal se prozatím krčí na 9. místě (ze 12) s jedním bodem a skóre 6:7. V příštím zápase nás čeká West Ham United. Zápas se odehraje na London Stadium ve 20:00.