Arsenal údajně aktivoval výstupní klauzuli ve smlouvě Fellainiho

 

Podle různých zdrojů aktivoval Arsenal výstupní klauzuli ve smlouvě Evertonu s Marouanem Fellainim.

Další zdroje uvádějí, že Arsenal by měl během 48 hodin oznámit rekordně drahý přestup v historii klubu. 

Informace následuje jenom několik hodin po té, co Gazidis informoval, že klub má již uvolněné ruce ve mzdách a že může dělat věci, které dřív byly nemyslitelné. Doslova Gazidis uvedl, že Arsenal si může dovolit hráče v ceně přes 20 miliónů liber a s platem 200 tisíc týdně. 

Nyní se povídá, že Arsenal se stal prvním klubem, který aktivoval výstupní klauzuli ve smlouvě Marouane Fellainiho. Jak sdělil šét Evertonu Bill Kenwright na tiskové konferenci při představení nového managera Roberta Martineze, v klubu je pouze jeden hráč s takovým smluvním ujednáním. Podle předpokladů to byl Fellaini.

Zdroje se rozcházejí, jak vysoká částka to je, hovoří se mezi 15 a 25 milióny liber. Goal.com uvádí částku 22 mio pro klub z BF a 24 mio pro kluby ostatní.

Ačkoli Fellaini často opakoval, že je v Everton Football Club šťastný, nikdy se ale netajil touhou hrát na nejvyšší úrovni. Návnada fotbalové Ligy mistrů se může ukázat jako příliš velké lákadlo pro tohoto záložníka, stejně, jak tomu bylo u bývalého záložníka Evertonu Mikela Artety.

Aktualizace 10:30

Předseda Evertonu Bill Kenwright myslí, že Fellaini zůstane: „Musím říct, že mi dal všechny znamení k tomu, že nechce odejít.“

Aktualizácia 12:00

Dobre známy Geoff na Twitteri napísal, že nemôže potvrdiť, či Arsenal aktivoval výstupnú klauzulu, no Klub kontaktoval Everton ohľadom Fellainiho.

Aktualizácia 14:30

David Orstein z BBC tvrdí, že podľa jeho informácií z okolia Evertonu a hráča, Arsenal neaktivoval klauzulu Marouaneho Fellainiho. Treba však povedať, že aj David sa vie mýliť. Ak by bolo podľa jeho slov, tak Arteta ešte stále kope za Everton a van Persie za nás.

Článek budeme aktualizovat podle vývoje. 

 

/různé zdroje/