Arsenal : United – Hodnocení hráčů

 

Arsenal se dnes měl možnost omluvit fanouškům za tak trochu zpackaný závěr sezóny. Posuďte sami, jestli se to týmu povedlo, podle mého názoru jsme odehráli dobrý zápas.

 

 

  Szczesny: 7 – i když se to zdá proti United jako fikce, neměl toho až tak moc na práci, Manchester byl dnes málo nebezpečný. Wojciech měl několik velmi důležitých zákroků, především když vychytal Rooneyho přímý kop v 48. minutě a také když zlikvidoval šanci Naniho.

  Djourou: 6 – nevím, ale podle výrazu Johana mi to přišlo, že ho dnes na hřišti vidím letos naposledy. Dnešní zápas se mu moc nepovedl, tak trochu jednou ano, podruhé ne, byla znát i nejistota, zvláště, když byla obrana pod tlakem. Hernandéz mu dělal starosti, neubránil Vidiče, stejně jako proti Boltonu mu to skřípalo v komunikaci s Laurentem.

  Koscielny: 6,5 – těžké hodnotit, hrál dobře, ale kiks na konci první půle byl vážný. Ve druhé půlce získal míč, mohl založit akci, ale pozdě se rozkoukal na přihrávku. Při standardkách jako by se hledal.

  Clichy: 6,5 – jsem jasně proti tomu, že jeho zákrok byl penaltový, hlavně v kontextu s jinými zákroky hráčů United. Jasně, kdyby to Chris písknul, jistě by získal nehynoucí slávu na severozápadě. Nehrál špatně, ale pokud mu nebude šlapat na záda někdo z lavičky, asi to bude stále stejné, dobré, ale ne nadprůměrné. I když Naniho si dal dneska k odpolednímu čaji.

  Sagna: 6,5 – kvalitní zápas, dozadu dobrý, s Walcottem se sehrávají, centry jako vždy, jeho výkon ovlivnilo to, že United byl po jeho straně slabší.

  Wilshere: 7 – přišlo mi, že absence Cesca mu prospěla. Bylo ho plné hřiště, bylo vidět, že mu na výsledku opravdu hodně záleží. Sice v první části zápasu několikrát chyboval, i jeho některé zákroky byly až trochu naivní, ale ve druhém poločase se výrazně zlepšil. Škoda jeho zakončení, střela z úvodu zápasu mohla ovlivnit celé utkání.

  Song: 7 – starý dobrý Song, taková malá připomínka minulé sezóny. Sice několikrát naivně fauloval, ale z celkového pohledu výrazně odlehčil obraně a to je to hlavní. Zdá se, že ofenzivní choutky jsou ty tam a to je pro naši defenzívu to podstatné.

   Ramsey: 8,5 – Aaron je zpět! Nejen výbornou hrou, ale i gólem dal o sobě hodně vědět. Ale to podstatné na jeho výkonu bylo, že dokázal strhnout i ostatní. Chce se mi říct, že na rozdíl od Cesca, ale nechci být k našemu kapitánovi impertinentní, snad si Cesc vezme z výkonu Aarona to dobré. Nadchnul mne fyzickým fondem, i když ten rozjezd z počátku byl poznamenaný nervozitou a chybami, pochopitelně. Gól byl krásný.

  Nasri: 5 – kde je náš Samir z podzimu. Už asi pátý šestý zápas je vyloženě nevýrazný, bez nápadu. Snad je jeho zranění jen maličkostí a Samir bude mít možnost se ještě vrátit. Už začínám mít fóbii z výkonu hráčů, kteří jednají či mají jednat o nové smlouvě.

  Walcott: 7 – jako vždy výborný začátek a uvadající výkon před střídáním. Na křídle hrál jak z partesu, nabízel se, a když dostával dobré míče, byl skutečně nebezpečný. Po jeho centru měl Vidič odjet na předčasnou dovolenou a kanonýři měli kopat penaltu, to by ale museli rozhodčí v Anglii, hlavně ti čároví, nosit optiku. A nejen v našich zápasech.

  van Persie: 7 – bojovník, spolu s Jackem strhli celý tým. Sice nedal gól, ale pod vítězství se podepsal výrazně. Nahrávka Aaronovi přišla trochu pozdě, ale přesto byla gólová. Jen škoda, že byl často na hrotu sám a neměl štafle na ty občas nesmyslné centry, které mu tam chodily.

střídání

  Arshavin: 6,5 – Andrei je tak trochu jako Jekyll a Hyde. Jen neumím dopředu odhadnout, koho bude představovat v ten konkrétní den. Dnes to byl pravý opak Andreie z Boltonu, běhal, bojoval, a kdyby jednou, myslím, Jack po brejku nahrál dřív, mohlo to skončit trochu jinak.

  +    Squillaci, Eboue: já měl po zranění Johana strach, jak vy? Seb ale nehrál vůbec špatně, když si uvědomíme, jak dlouho nebyl na trávě. Eboue se míče dotknul parkrát, není co hodnotit.

 

 

/Patrick/