Arsenal v Watford

Příležitost: 6. kolo FA Cupu

Mí­sto: Emirates Stadium

Rozhodčí: bude doplněno…


Překvapivě jednoznačnou záležitostí se ukázala být odveta FA Cupu proti Hull City. Arsenal zvítězil 4:0 a přerušil tak pět zápasů trvající sérii bez vítězství. Bohužel za toto vítězství zaplatil i vysokou cenu, když po zranění musela opustit hřiště hned trojice hráčů. Nejblíže návratu by měl mít podle všeho Mertesacker, který byl po hlavičkovém souboji otřesený. Nad Gabrielem a Ramseym visí otázník a na návrat druhého jmenovaného si můžeme počkat klidně i měsíc. Pozitivem tohoto zápasu bylo prolomení střeleckého půstu Oliviera Girouda, který oslavil narození syna hned dvěma přesnými zásahy. Dva zásahy rovněž zaznamenal Theo Walcott jehož výkony byly v posledních týdnech pod vlnou kritiků. 

Hru Watfordu táhne dvojice Ighalo – Deeney podobně jako Leicester dvojka Vardy-Mahrez. Tato dvojice útočníků zařídila dohromady 86 % všech branek Watfordu a jejich vymazání bude hlavním úkolem Arsenalu. Když je Arsenal odřízné od míče, tak má vyhráno. V lize má Watford pohodovou pozici s velkým náskokem před prvním týmem na sestupové pozici a tak je v dobrém rozpoložením před nedělním zápasem. Nic se od Watfordu nečeká a může jen získat, což může být jeho velkou výhodou. Další určitě bude, že nemá moc zraněných. Ze základní sestavy chybí Watfordu pouze Cathcard a ten má šanci se do neděle dát dohromady. To Arsenal je na tom o dost hůře a nebylo by překvapení, kdyby se na lavičce objevil i Arteta. Při absencích ve středu pole (Wilshere, Rosický, Ramsey, Cazorla) bych se tomu vážně nedivil. COYG. 

Předpokládaná sestava: Ospina – Gibbs, Chambers, Mertesacker, Bellerín – Coquelin, Elneny – Alexis, Özil, Campbell – Welbeck.


Představení soupeře:

Celý název:  Watford Football Club

Založen: 1881

Manažer: Quique Sánchez Flores


Předcházející zápasy

26. 12. 2006 Watford 1:2 Arsenal (23. Smith – 19. Gilberto Silva, 83. Van Persie)

17. 10. 2015 Watford 0:3 Arsenal (62. Sanchez, 68. Giroud, 74. Ramsey)


Forma (celková | ligová )

Arsenal: 1-1-3 | 2-1-2

Watford: 2-1-2 | 1-1-3


Fakta o zápase

 Jedná se o první vzájemné utkání v rámci FA Cupu. 

 Watford si na cestě do čtvrtfinále musel poradit s následujícími soupeři: Newcastle, Nottingham Forrest, Leeds United. Všechny porazil stejným výsledkem 1:0. 

 Watford se v lize nachází na 13. příčce s náskokem 13 bodů před první sestupovou pozicí. 


Marodka*

Arsenal: Wilshere, Rosický, Cazorla, Koscielny, Čech, Ox, Ramsey

Watford: Cathcard(?), Cabrera, Marin, Ekstrand

?…………………….hráč má šanci nastoupit. 

!……………………..hráč nemůže nastoupit kvůli karetnímu trestu.

*….. stav bude průběžně aktualizován.