Arsenal Wenger: EPL a fotbal celkově je v ohrožení

Arsene Wenger je přesvědčen a varuje, že příchod bezedných peněženek do angického fotbalu může celou EPL destabilizovat ..

Francouz trvá na tom aby kluby operovaly s limitovaným množstvím peněz, a ne čerpaly miliony od šejků ..

O celé této záležitosti se začalo debatovat když Abu Dhabi United Group koupila před pár dny Manchester City, pár hodin na to vysázeli na prkno rekordní sumu za Robinha ..
celé se to dostalo na vyšší level hlavně kvůli tomu, že Citizens a jejich hodný strejda šejk byl za Robinha ochoten vysázet o něco ‚málo‘ milionů více než dosavadní ničitel všech možných ekonomických pravidel a ukazatelů car Roman I.

Trešničku na dort položil sám Robinho, který údajně ve chvíli kdy už ‚Svět‘ věděl o jeho přestupu do ManCity řekl na tiskovce uvedl že jeho nový klub je Chelsea ..

Trápí mě sledovat tyhle situace – hráč jeden den podepíše smlouvu v klubu a druhý den už si ani nepamatuje komu se upsal – tohle není správný trend.. Fotbal není Supermarket – to zde musí každý pochopit” řekl Wenger

Wenger v rozhovoru také kritizoval dlohodobé lákání Ronalda od Realu Madrid.

Nemůžou přijít za hráčem a říct ‚dáme ti £250k týdně a klubu zaplatíme £135m‘, ve chvíli kdy má hráč v týmu ještě 6let smlouvu

To není přijetelné či akceptovatelné

Ve fotbale se točí spousta peněz, a já to beru z té pozitivní stránky – ale fotbalové subjekty musí zajistit aby se s penězi zacházelo vhodně a byly používány ve prospěch a v souladu s etickou stránkou hry.

Celý život jsem bojoval v zájmu hráčů aby si vydělili co nejvíce peněz, ale zároveň jsem respektoval co fotbal vlastně je.

Musíme si dát pozor na to abychom neporušili kořeny tohoto sportu


matygol dodává:
osobně si myslim, že fotbal ale hlavně EPL (to jediné mě zajímá) jde do kytek .. ten kolotoč se samozřejmě nezastaví, ale nejdříve se nezastaví nájezdy těchto lidí, rodin a společností na kluby EPL – jejichž možnosti jsou i v takovém měřítku jako je koupě klubu, nákupy předražených hráčů naprosto neomezené ..
tyhle vztahy, rozhodnutí a osudy jsou ovlivnitelné nabídkou – což jim dělat problém rozhodně nebude .. oni namísto přihození pár milionů přihodí nulu na konec ..
takže scénář – žádný klub který bude chtít držet ‚krok‘ nebude mít vlastníky anglány (ono už ani teď jich moc není – čest výjimkám – čest Arsenalu) .. EPL brzy zavítá s pár zápasy do pouště .. fotbal ztratí definitivně svoji tvář a kouzlo ..
nedělám si totiž iluze, že FA nebo cokoli jiného dokáže omezit tento pohyb peněz