Arsenal Women

Zatímco v PL probíhá reprezentační pauza, ženská Super League o víkendu pokračovala 7. kolem. Naše holky se vydaly na půdu Brightonu, kde potvrdily roli favoritek a po vítězství 3:0 se nacházejí na celkové 2. pozici se ztrátou 3 bodů na vedoucí Chelsea. Nicméně na startu nové sezóny všechno takto veselé nebylo.

Liga mistryň

Nový ročník zahájily naše holky 6. září kvalifikačním utkáním Ligy mistryň proti Linköpingu. Nenechaly se rozhodit neproměněnou penaltou ze 7. minuty zápasu a utkání ve 2. půli rozhodly třemi přesnými zásahy. V semifinále kvalifikace na ně čekaly ženy francouzského Paris FC (nikoli PSG). Pro zájemce highlighty zápasu zde.

Pařížanky se dostaly do vedení na začátku druhé půle díky dvěma brankám v rychlém sledu. První gól byl dosti nešťastný a naše hráčky rozhodil takovým způsobem, že okamžitě po výkopu se dopustily nepřesné rozehrávky a prakticky darovaly soupeřkám také druhý gól. S kanonem na hrudi se ale vždy bojuje až do konce a v 6. minutě nastavení se holkám povedlo utkání srovnat na 2:2. Bláznivý zápas tedy pokračoval prodloužením. Na začátku jeho druhé poloviny se do vedení dostaly opět ženy z Paříže, ale o deset minut později už bylo zase vyrovnáno, když se krásnou střelou zpoza vápna prosadila podruhé v zápase letní posila Russo. Zápas nakonec musely rozhodnout penalty, ve kterých byla úspěšnější brankářka Paříže, která vychytala hned dva pokusy a ukončila cestu našich žen do Ligy mistryň. Po minulé sezóně, kdy se holky dostaly do semifinále a vypadly až v prodloužení s Wolfsburgem, je to určitě velké zklamání.

Women’s Super League

Po tomto úvodním neúspěchu se mohl tým připravovat na začátek ligového kolotoče, který odstartoval 1. října na domácím hřišti proti Liverpoolu. Možná s trochu pochroumaným sebevědomím a přetrvávajícím zklamáním se ženám vstup do nového ligového ročníku nepovedl a prohrály 0:1. V následujícím kole poměřily své síly s týmem Manchesteru United a alespoň cenný bod se jim povedlo zachránit až v nastaveném čase. V podobném duchu se vyvíjel i zápas s Aston Villou, který se díky brankám v 92. a 94. minutě povedlo dokonce otočit v náš prospěch.

V dalších zápasech dokázaly poměrem 2:1 porazit také Bristol City a silný tým Manchesteru City, proti kterým jen tak mimochodem neproměnily už čtvrtý pokutový kop v této sezóně. Následovalo vítězství 3:1 opět proti Bristolu, tentokrát ale v rámci ligového poháru. A před zápasem s Brightonem, o kterém jsem psal v úvodu, si poradily ještě s Leicesterem. Zde sice naše holky prohrávaly po poločase 2:0, ale ve druhé půli předvedly kanonádu a deklasovaly Leicester na jejich hřišti 2:6. Nyní tedy táhnou šňůru 6 vítězství v řadě a budeme jim přát a fandit, aby jim tato forma a výsledky vydržely co nejdéle. COYG!!!

Výsledky
Arsenal – Linköping3:0 (0:0)53′ Foord
81′ Hurtig
90′ Blackstenius
Nedala pen. 7′ Little
Arsenal – Paris FC3:4 pen. (0:0;2:2)80′, 116′ Russo
90+6′ Beattie
Penaltu
Daly: Little, McCabe
Nedaly: Leonhardsen-Maanum, Russo
Arsenal – Liverpool0:1 (0:0)
Man. United – Arsenal2:2 (1:1)14′ Blackstenius
90+3′ Lacasse
Arsenal – Aston Villa2:1 (0:1)90+2′ McCabe
90+4′ Russo
Bristol City – Arsenal1:2 (1:1)7′, 59′ McCabe
Arsenal – Man. City2:1 (1:0)14′ Catley
87′ Blackstenius
Nedala pen. 20′ Little
Arsenal – Bristol City3:1 (2:0)27′ Leonhardsen-Maanum
36′ Wubben-Moy
90+5′ Blackstenius
Leicester – Arsenal2:6 (2:0)49′ Lacasse
52′ Russo
58′ Foord
61′ Pelova
75′ Blackstenius
90+8′ Hurtig
Brighton – Arsenal0:3 (0:1)12′ Blackstenius
80′ Foord
90+5′ Leonhardsen-Maanum