Arsenal 0 – 1 Newcastle United – Hodnocení hráčů

Arsenal se dnes utkal na Emirates Stadium s „nováčkem“ Premier League.

Jestli si někdo myslel, že se Newcastle,jako nováček, porazí sám, krutě se zmýlil.

 

Po ostudné domácí prohře s nováčkem WBA se nechal Arsenal zostudit od dalšího nováčka, z Newcastle. I když, nováčka, v minulém ročníku Championship straky neprohrály ani jednou na domácím hřišti, nasbíraly celkem 102 body ve 46 zápasech, vstřelili 90 branek a jenom 35x inkasovaly. Před tímto zápasem, jako benjamínek, byly na 9.místě Premier League a na místo zajišťující pohárovou Evropu jim chybělo něco kolem 2-3 bodů. Chybělo, nyní jsou již na místě pátém.

 

Arsenalu nefungovala záloha, již po několikáté a memento z předchozích domácích zápasů EPL si nikdo nevzal k srdci.  Boss se krutě mýlí, když si myslí, že nasazováním dalších a dalších útočníků vyřeší zásadní problém, tedy kdo bude nahrávat do gólových příležitostí. Cesc dnes nebyl Cescem, kterého známe a naskýtala se tak otázka, proč na místo nerozehraného van Persieho nepřišel Rosický.

   4  neměl co na práci, takže skoro není co hodnotit. Gól byla jednoznačně jeho chyba, ať v komunikaci či při zásahu. On snad celou dobu jen sledoval míč a Carolla neviděl, či co. Namísto vyboxování volil pokus míč zachytit a to rozhodlo. Stejně jako to, že se při výběhu nepochopitelně zastavil a ztratil energii. Velkou slabinou zůstává rozehrání míče, na místo běhu s míčem v náručí přes celé vápno a následné rozehrání na dva metry stoperovi, by měl spíše zvednout hlavu, chladně zhodnotit situaci a rychle, účelně založit útok náhozem na útočníka či tvořivého záložníka. Chápu, že to nejde pokaždé, ale aspoň jednou za zápas.

   4,5   nebyl moc výrazný, vyjma zbytečného pokusu o červenou kartu v polovině  a snaze dát si vlastní gól pár minut před koncem prvního poločasu, bych snad o něm ani nevěděl. nic zásadního nezkazil, ale ani nic výjimečného nepředvedl. Opět se několikrát zapomněl na půlící čáře, a Arša v tom byl dnes nevině. Podpora útoku baly žalostná, vlastně nedal ani jeden centr do vápna. Narážečky s Nasrim u lajny v decentní vzdálenosti od branky Krula nic nevyřeší.

   3,5  velice slabý zápas, i bez té červené by si vyšší známku nezasloužil. Pro mne čím dál větší zklamání, jako kdyby si se Sebem nerozumněl, a to mluví oba stejně. Před karetním zásahem se nechal hloupě obelstít a na místo hry tělem či zatlačení soupeře k čáře či za ni ho potom jen zezadu sledoval a fauloval, i když na červenou to nebylo, aspoň Alex ji o pár hodin za stejný zákrok neviděl, ale Alex nehraje za Arsenal. Navíc si neuvědomuji, že by před tím vážněji fauloval či byl napomínán. To ale nic nemění na tom, že chyboval i před tím, několikrát podběhl centr, chvílemi mi připadal ve vápně jako vítr v bedně, a to straky byly bezzubé. Jeho podíl na gólu snad ani nedomýšlím, proč rezignoval na odclonění Carolla, nechápu.

   5,5   spolu se Songem to lepší z defenzívy. Dobře hrál tělem, dobře hlavičkoval, odebíral míče, ale nebyl to tak jistý výkon jako dříve. Při soubojích s Carollem byl sice ten jistější z obou stoperů, na můj vkus se ale až moc často nechal odtáhnout ze stoperu, kde několikrát prohrál. Jako dirigent obrany nezklamal, přesto se však těším na návrat Thomase.

   5  hned v úvodu fauloval zbytečně ve vápně, byl potom dost nervózní. S přibývajícím časem se lepšil v pohybu, lépe podporoval ofenzivu než Clichy, hodně se zapojoval do hry, ale s centry opět bída a děs, jediné dva přesné do vápna byly na Songa. Dozadu až na ten infarkt z úvodu jistý, dobře přistupoval, připadá mi, že v posledních zápasech dost přitvrdil, ale nic proti tomu. 

   6   běhal, odebíral, útočil, bylo ho plné hřiště přesně mezi vápny. Hodně zrychlil, zpřesnil přihrávky, přesto však stále více útočí, než by bylo zdrávo, i když ta kolmice z úvodu zápasu do vápna byla excelentní. Škoda, že nevyšla jeho přihrávka na začátku druhého poločasu na Chamakha před branku, vše mohlo být jinak, Song mohl být opět slavný a problémy Arsenalu opět „přikryty“.

   7   Nepochopil som veľmi jeho striedanie. Mr. Everywhere bol naozaj všade, hoci možno keby hral menej vzadu, tak by sme neprehrali. Bol vo veľkom množstve súbojov, v ktorých ukázal tvrdosť aj inteligenciu, minimálne strácal loptu, poslal fantastickú kolmicu na Thea, v tejto dnešnej biede bol vysoko nad priemerom. Asi už má na to, aby raz za čas prebral prvé husle pri tvorbe hry.

   5   Dnes sa ukázalo, ako je pre Arsenal potrebný Cesc. Ale musí to byť uvoľnený, vo forme hrajúci Cesc, ktorý diktuje tempo hry, vychádzajú mu kolmice aj streľba a nie je nivočený stále sa obnovujúcimi zraneniami. Dnes nespĺňal ani jeden z týchto atribútov, nižšiu známku nemá hlavne za krásnu strelu z priameho kopu a piruetu v šestnástke súpera, v inom zápase by aspoň z niečoho bol parádny gól.

   6   Dokonalú kontrolu lopty ukázal niekoľko krát, zamestnával hneď niekoľkých obrancov súpera, dokázal zrýchliť hru narážačkou. Chýba mu ešte troška egoizmu pred šestnástkou, má výbornú strelu, čo potvrdil pri strele z prvej v prvom polčase, len by to mal skúšať častejšie. Muselo to byť zranenie, čo zapríčinilo jeho striedanie, inak si to neviem vysvetliť.

   5   Ak je Jack Mr. Everywhere, tak Theo bol dnes skôr Mr. Nowhere. Tento typ zápasov mu absolútne nesedí, nedokáže prechádzať cez väčších a ťažších súperov, ak nie je rozbehnutý a má ich príliš blízko na sebe. Ale Theo je hráč okamihu, ak dostane dobrú prihrávku do behu, je extrémne nebezpečný aj v zápasoch, v ktorých ho skoro nevidno. Dnes však dostal jedinú dobrú prihrávku, len smola zapríčinila, že jeho strela sa odrazila od brvna. Na konci mal byť striedaný on, nie Jack.

   4,5   Bol to výkon na zamyslenie. Neviem, či nie je už unavený z predošlého vyťaženia (vďakabohu, že je späť Robin a Nick), lebo na ihrisku vyzeral skôr ako duch. Dokonca takmer zabránil najväčšej šanci Arsenalu, keď takmer „zostrelil“ Thea. Bohužiaľ, chýba mu niečo, čo majú najlepší útočníci sveta – dravosť, ťah na bránu a túžba dať gól za každú cenu. Preto je stále za obrancom pri prihrávkach do šestnástky, prípadne mu chýba krok k lopte alebo pred šestnástkou ide do zbytočnej narážačky, keď má potiahnuť loptu a vystreliť.
  

Střídající hráči

   5   Jeho nasadeniu na ihrisko som ja rozumel, nerozumel som len tomu, prečo namiesto Mr. Everywhere a nie za Mr. Nowhere. Robin sa totiž ťažko presadí na hrote proti fyzicky disponovaným obrancom pri centroch, jeho sila je skôr pri útočení z druhej vlny a preto treba dať dopredu hráča, ktorý tie súboje vie vyhrať. Nick chodil do súbojov, snažil sa ponúkať, keby si ho Cesc pri prihrávke nepomýlil s Theom, tak sa mohol dostať do šance a dokonca dať gól. Každopádne, náš útok nie je v súčasnosti práve výkladnou skriňou, ale čo sa dá robiť, keď sa naše hroty pravidelne striedajú na maródke a do formy sa ani nemajú kedy dostať?

   7   Nech sa prihlási ten, kto sa význá v Andrejovi Sergejevičovi! Pochybujem, že sa niekto taký nájde. Neviem, či ho naštvalo to, že začal na lavičke, ale po nástupe na ihrisko bol našim najlepším a najnebezpečnejším hráčom. Možno keby vyskúšal aj vystreliť, nielen centrovať do šestnástky, stal by sa hrdinom zápasu, takto bol len vetrom, ktorý rozfúkal Bartonovu ofinku a trošku mu schladil arogantný úsmev.

   5   Toto nebol ideálny zápas na návrat po zranení, preto sa jeho výkon ťažko hodnotí. Ale keď si to porovnám s jeho jarným návratom, tak toto bolo dosť biedne. Z futbalu toho vie veľmi veľa, ale dnes to ukázal len v náznakoch. Nedostal sa ani k strele, čo je veľká škoda, lebo nevyužiť svoje bombardérske schopnosti je až hriech.

/Patrick&DaemonAllburn/