Arsenal zahájil spolupráci s Feyenoordem Rotterdam

 

Díky uživateli Pavlovi máme k dispozici další zajímavý článek, tentokrát o možnosti přípravy našich „hvězdiček“ v zahraničí.

 

Arsenal se dohodl na spolupráci s nizozemským Feyenoordem Rotterdam, díky kterému budou naděje Gunners hostovat v Eredivise lize, počínaje půjčením hráče Ryo Miyaichi.

Podle De Telegraf hlavní skaut Steve Rowley, který svého času doporučil Wengerovi dát zelenou pro podpis Robina van Persieho a nedávno také dalšího hráče Kyle Ebecilio z týmu De Kuip, spolu s členem vedení Richardem Lawem, zorganizovali řadu setkání se zástupci Feyenoordu a dohodli se na propojení, díky kterému bude Arsenal pravidelně posílat hráče na hostování.

Rowley a Law zařídili už podobnou dohodu se španělským klubem UD Salamanca před pěti lety, a mohli jsme vidět, že hráči podepsaní Arsenalem odcházeli na hostování do Deportiva poté, co nedostali pracovní povolení. Tato dohoda byla zrušena a méně přísné imigrační zákony v Holandsku umožnili zahájení jednání o partnerství s Feyenoordem.

Law dorazil do Rotterdamu včera večer, aby doladil poslední detaily ke spolupráci. Odcestoval s nově podepsanou japonskou hvězdičkou Ryo Miyaicim, který bude jednat spolu s jeho manažerem Mario Beenem a scoutem Stanley Brardem o své budoucnosti. Ryo má možnost buď jít rovnou do Feyenoordu a z rezervy se probojovat do A-týmu, nebo se přesune do Excelsioru, kde bude přímo pod dohledem Brarda.

Arsenal není první tým Premier League, který se spojil s holandským; Manchester United spojil síly s FC Twente už dříve v této sezoně, a Chelsea se těší z podobného vztahu s Vitesse Arnhem.

 

 

/younggunsblog.co.uk/

/De Telegraf/

 

 

Zájemci o zveřejňování článků mohou své překlady zasílat na e-mail redakcegunners.cz@gmail.com. Podmínkou je aktuálnost článku a absence pravopisných chyb. 


Patrick