Arsenal zkompletoval přestup Samuela Galinda

Samuel Galindo se dnes o půlnoci stal hráčem Arsenalu. Bolivijský mladík podepsal 4letou smlouvu, ale odejde na hostování, protože se klubu nepodařilo získat pracovní povolení pro tohoto 18letého hráče.

Galindo trénoval s prvním týmem už od ledna (január), kdy se Galindo, který měl nabídku i od Evertonu, rozhodl pro Arsenal a podepsal předběžnou dohodu. Nicméně bylo třeba ještě zjisti co je pravdy na obvinění z věkového podvodu. Po přesvědčení, že je Galindo skutečně 18 let starý dohodu uzavřeli.

Tento 190 cm vysoký hráč v březnu podepsal vylepšenou smlouvu zahrnující ho na výplatní pásku Arsenalu, ale nebude hráč žádné zápasy. Místo toho trénoval s prvním týmem a dokonce se zapojil do 5 na 5 trénikového zápasu před zápasem Ligy Mistrů s Barcelonou.

V květnu (máji) se Samuel vrátil do Bolívie aby si vyřídil potřebné papíry potřebné k zajištění víza do španělska, ačkoliv žádost o pracovní povolení byla také podána. Ta byla zamítnuta a nyní je hostování ve španělsku na pořadu dne. Arsenal zpočátku slíbil možnost zapůjčit si tohoto mladého hráče Salamance, ale Samuel prozradil La Gaceta de Salamanca že se plán změnil:

„Před dvěma týdny se zdálo být jasné že půjdu do Salamanky, ale Arsenal mi nyní řekl že teď chtějí abych šel do Celty Vigo.“

Přestupní suma okolo 500.000 € byla zaplacena Realu America za tohoto kapitána Bolivie do 20 let. Levonohý ofenzivní záložník hraje od branky k brance, ale dokáže hrát také ve středu zálohy, podhrotového hráče, nebo křídlo.

Zdroj: /youngguns/