Arsenalu nabídnut Gai Assulin z Barcelony


Záložník Barcelony Gai Assulin byl nabídnut Arsenalu svým agentem Pini Zhavi. Israelský reprezentant se na konci měsíce stane volným hráčem a jeho otec již ukončil rozhovory s Barcelonou. 

Gai je považován za jednoho z největších příslibů do budoucnosti ve fotbalovém světě, ale jeho vývoj se v posledních 12 měsících zastavil. Trenér Josep Guardiola nedodržel svůj slib o herním vytížení. Zahavi také odfaxoval nabídku oběma Manchesterským klubům.

Španělský deník Sport zašel ještě o kus dál, když přinesl informace, že oba kluby, jak Arsenal tak i City už předložili nabídku smluv. Gai je momentálně s Israelem U-21, takže rozhodnutí by mělo přijít v následujících týdnech, kdy se vrátí na dovolenou.

Arsenal byl v minulosti dlouhodobým obdivovatelem Assulina, reprezentanta své země. V březnu (marci) 2008 byly silné spekulace, že Arsene Wenger chtěl koupit tohoto mladého hráče, ale Barcelona tehdy hráče neuvolnila. 

19letý může hrát jak na křídle, tak i ve středu hracího pole. V minulých měsících zaujal svou hrou na pravo i na levo v systému 4-3-3, když vstřelil i připravil mnoho branek. Gai je také přirovnávám ke svému kolegovi Lionelu Messim, pro jejich podobný útočný styl. 

Zdroj: /younggunsblog/